O první střelu zápasu se postarala Opava, Partyšova rána zatočená ze strany letěla vedle branky. Domácí odpověděli po jedenácti minutách hry, kdy do středu branky pálil Elšík. Hned vzápětí pořádně vystrašil gólmana Dostála z trestného kopu Sedláček, brankář Tescomy míč vyboxoval nad sebe.

Zlín si v dalších minutách začal vytvářet převahu. Po vysunutí Romana Dobeše mohl jít sám na Blahu Železník, avšak Cigánek mu míč těsně před zakončením odkopl. Ve 23. minutě přišla fotbalová lahůdka z kopaček zkušeného Tomáše Polácha. Ten ranou z trestného luxusně vymetl šibenici Blahovy brány – 1:0.

Opava mohla o tři minuty později vyrovnat. Radzinevičius tvrdě zajel do gólmana Dostála, sudí nechal ve hře pokračovat, avšak litevský útočník v opavských službách míč do opuštěné branky nedopravil. Slezané se začali pomalu zvedat. Po přetaženém centru hlavičkoval těsně vedle Wirth.

Deset minut před poločasem bylo rušno na druhé straně. Poznar se elegantně uvolnil, odcentroval před branku, kde Švachovi chyběl půlkrok, aby zakončoval do opuštěné branky.

Do druhého poločasu vstoupili domácí hodně aktivně. Po Poláchově zatáhnutí se usadili na polovině hostujícího výběru a výsledkem byla střela Romana Dobeše, kterou gólman Blaha vytáhl konečky prstů na rohový kop. Ve 49. minutě byla Opava kousek od vyrovnání. Mrázek s míčem pronikl mezi obránce, vystřelil, brankář Dostál vyrazil míč přímo k Radzinevičiusovi, který nepochopitelně netrefil prázdnou bránu.

Po hodině hry šel ze strany centr do pokutového Opavy, gólman Blaha míč neudržel, balon ale jeho spoluhráči odvrátili na roh. O další rozruch se postaral za o pár momentů později Formánek, když fauloval Železníka a podruhé žluté šel předčasně pod sprchy. Zlín mohl brzy přesilovku využít. Roman Dobeš ovšem z deseti metrů přestřelil bránu.

Slezané rozhodně nerezignovali a i v deseti se hnali za vyrovnáním, aktivní hrou si vytvořili převahu. Vítr z plachet jim ale vzala pětaosmdesátá minuta, kdy Švach vzal míč Čápovi, který uklouzl a Šrom vstřelil druhou pojistku.

„Viděli jsme kvalitní druholigové utkání. Zlín v prvním poločase dobře kombinoval, dal nám gól po standardce, nás může jen mrzet zahozená šance Radzinevičuse, být to gól, mohl být vývoj zápasu jiný,“ ohlédl se za utkáním trenér Opavy Josef Mazura. „Dobrý zápas, plný emocí, my jsme byli koncentrovanější, hlavně pak při osobních soubojích. Souhlasím s trenérem, že klíčová byla pro vývoj zahozená šance Radzinevičiuse,“ řekl k utkání trenér Tescomy Alois Skácel.

FC Tescoma Zlín - Slezský FC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 23. Polách, 85. Šrom. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Vysloužil. Žluté karty: R. Dobeš, Elšík - Halaška, Wirth, Mrázek, Formánek, Křeček, Blaha, Cigánek. Červená karta: 61. Formánek. Diváci: 3112

Zlín: Dostál – Jugas, Malý, Kubica (72. Linek), Jelínek – Švach, Elšík, Polách, Dobeš R. – Poznar (83. Motal), Železník (63. Šrom). Trenér Alois Skácel
Opava: Blaha – Wirth (81. J. Furik), Cigánek, Formánek, Čáp – Partyš, Křeček, Sedláček (63. Riška) – Halaška, Mrázek – Radzinevičius (66. Horka). Trenér Josef Mazura

Opava přesto jedno vítězství veze

Fotbalisté Slezského FC sice ve Zlíně prohráli, avšak o jejich fanoušcích se to říci nedá. Byli to oni, kdo dělal hlavně atmosféru na stadionu. Už při vzpomínce na tragicky zesnulé hokejisty se prezentovali choreem.

I když jejich tým prohrával, žlutá lavina v hostujícím sektoru neúnavně fandila. Domácí hráči jen mohli tiše závidět. „Naši fanoušci jsou fantastičtí, však už se o nich mluví v první lize,“ řekl po zápasech brankář Slezského FC Martin Blaha.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího proběhla tradiční děkovačka hráčů pod kotlem, navíc opavským fandům přišli zatleskat i hráči domácí Tescomy. Po utkání se početná skupinka žlutomodrých fans odebrala na Zimní stadion Luďka Čajky zapálit svíčky a uctít památku tragicky zesnulých hokejistů.