KRAJSKÝ PŘEBOR: Háj - Vratimov 3:2

Háj ve Slezsku - Rozhodně žádnou nudu nepřineslo poslední utkání letošního ročníku krajského přeboru v Háji ve Slezsku. Diváci viděli pořádné drama, které rozhodl až v nastavení vítěznou brankou Radim Ujfaluši, domácí gólman, který tentokrát nastoupil na hrotu útoku.

22.6.2010

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Háj začal náporem a hned v první minutě se dostal do velké šance. V malém vápně se zjevil zcela sám Ondřej Prokša, ale ke smůle domácích minul branku. „Nezačali jsme špatně, škoda jen, že se nám žádnou šanci nepodařilo proměnit,“ litoval domácí trenér Rostislav Škumát.

Vratimov byl zalezlý na své polovině a čekal na šanci. Ta přišla ve 25. minutě, kdy se po chybě obránce řítil ze strany na Rozhona Skoupý, obstřelil ho a hosté poprvé vedli. O pět minut později bylo vyrovnáno. Po Malochově akci se míče zmocnil Prokša a křížnou ranou vyrovnal na 1:1.

Háječtí mohli jít vzápětí do vedení. Trestný kop Malocha ovšem gólman na brankové čáře zkrotil. V poslední minutě podruhé v utkání vystrčili růžky hosté a znovu z toho byla branka. „Vedlo šťastnější mužstvo. My jsme měli více ze hry, avšak špatná koncovka rozhodla v náš neprospěch,“ smutnil Škumát.

V poločasové přestávce udělal domácí stratég jednu změnu v sestavě, když místo Miholy poslal na trávník Ryboně. „Chtěl jsem posílit naši ofenzivu,“ vysvětlil kouč svůj tah. Bohužel Ryboň se na hřišti dlouho neohřál. Ve snaze zastavit útok soupeře stáhl za dres protihráče a sudí mu dal bez rozpaků červenou kartu.

„Zbytečné oslabení, navíc pro Ryboně to byla v letošní sezoně třetí červená,“ hněval se Rostislav Škumát.

Háječtí ani v deseti nerezignovali, vše vsadili na ofenzivu. Dopředu se vysunul Nádvorník a domácí si vytvořili velký tlak. Ten korunovali v 85. minutě vyrovnávacím gólem Nádvorníka. Když už to vypadlo, že zápas skončí remízou, přišla akce Komárka a přesná dorážka Radima Ujfalušiho.

„Šťastné, ale zasloužené vítězství,“ vydechl si po utkání trenér domácích. „Hráči zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nasazení. I v deseti dokázali obrátit nepříznivý výsledek,“ chválil svůj tým Rostislav Škumát.

Nyní čeká na hájecké fotbalisty přestávka, letní příprava pak odstartuje kolem patnáctého července.

Háj ve Slezsku - Vratimov 3:2 (1:2)
Branky: Prokša, Nádvorník, Ujfaluši - P. Skoupý, Horák
Háj ve Slezsku: Rozhon – Chrenko, Mihola (46. Ryboň), Nádvorník, Konvička – Maloch, Chodílek, Janíček, Komárek – Ďurko (74. Matěj), Prokša (63. Ujfaluši)

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Na hřišti dokáže zaujmout fotbalový záložník Petr Zapalač nejen dobrými výkony, ale také vizáží. Jeho tělo zdobí řada tetování, celkově jich má dvaadvacet.
4

Petr Zapalač? Kérky se staly součástí jeho života

Vyřizování dokladů na magistrátu. Ilustrační fotografie.

Lidé stále vyřizují pasy, na úřadech v Kravařích nebo Hlučíně se tvoří fronty

Skanzen v Malých Hošticích láká návštěvníky během prázdnin

Malohoštický skanzen bude i v letošním roce otevřen pro veřejnost každou neděli od 14 do 18 hodin během celých prázdnin.

Býk napadl člověka

Záchranáři ve středu večer museli vyjíždět do Hradce nad Moravicí-Benkovic. Okolo půl šesté zde totiž třiašedesátiletého muže napadl býk.

FOTBAL příprava: Skalica - Opava 1:2

Na kvalitním trávníku v Hovoranech čekal opavské fotbalisty další soupeř přípravy - účastník druhé nejvyšší slovenské soutěže MFK Skalica. Slezané díky gólům Simerského a Mareše vyhráli 2:1.