KRAJSKÝ PŘEBOR: Háj - Vratimov 3:2

Háj ve Slezsku - Rozhodně žádnou nudu nepřineslo poslední utkání letošního ročníku krajského přeboru v Háji ve Slezsku. Diváci viděli pořádné drama, které rozhodl až v nastavení vítěznou brankou Radim Ujfaluši, domácí gólman, který tentokrát nastoupil na hrotu útoku.

22.6.2010

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Háj začal náporem a hned v první minutě se dostal do velké šance. V malém vápně se zjevil zcela sám Ondřej Prokša, ale ke smůle domácích minul branku. „Nezačali jsme špatně, škoda jen, že se nám žádnou šanci nepodařilo proměnit,“ litoval domácí trenér Rostislav Škumát.

Vratimov byl zalezlý na své polovině a čekal na šanci. Ta přišla ve 25. minutě, kdy se po chybě obránce řítil ze strany na Rozhona Skoupý, obstřelil ho a hosté poprvé vedli. O pět minut později bylo vyrovnáno. Po Malochově akci se míče zmocnil Prokša a křížnou ranou vyrovnal na 1:1.

Háječtí mohli jít vzápětí do vedení. Trestný kop Malocha ovšem gólman na brankové čáře zkrotil. V poslední minutě podruhé v utkání vystrčili růžky hosté a znovu z toho byla branka. „Vedlo šťastnější mužstvo. My jsme měli více ze hry, avšak špatná koncovka rozhodla v náš neprospěch,“ smutnil Škumát.

V poločasové přestávce udělal domácí stratég jednu změnu v sestavě, když místo Miholy poslal na trávník Ryboně. „Chtěl jsem posílit naši ofenzivu,“ vysvětlil kouč svůj tah. Bohužel Ryboň se na hřišti dlouho neohřál. Ve snaze zastavit útok soupeře stáhl za dres protihráče a sudí mu dal bez rozpaků červenou kartu.

„Zbytečné oslabení, navíc pro Ryboně to byla v letošní sezoně třetí červená,“ hněval se Rostislav Škumát.

Háječtí ani v deseti nerezignovali, vše vsadili na ofenzivu. Dopředu se vysunul Nádvorník a domácí si vytvořili velký tlak. Ten korunovali v 85. minutě vyrovnávacím gólem Nádvorníka. Když už to vypadlo, že zápas skončí remízou, přišla akce Komárka a přesná dorážka Radima Ujfalušiho.

„Šťastné, ale zasloužené vítězství,“ vydechl si po utkání trenér domácích. „Hráči zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nasazení. I v deseti dokázali obrátit nepříznivý výsledek,“ chválil svůj tým Rostislav Škumát.

Nyní čeká na hájecké fotbalisty přestávka, letní příprava pak odstartuje kolem patnáctého července.

Háj ve Slezsku - Vratimov 3:2 (1:2)
Branky: Prokša, Nádvorník, Ujfaluši - P. Skoupý, Horák
Háj ve Slezsku: Rozhon – Chrenko, Mihola (46. Ryboň), Nádvorník, Konvička – Maloch, Chodílek, Janíček, Komárek – Ďurko (74. Matěj), Prokša (63. Ujfaluši)

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
38

Moravské hrady.cz aneb Festivalový Hradec je v plném proudu

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.