KRAJSKÝ PŘEBOR: Pustá Polom - Frýdlant 3:1

Pustá Polom - Festival zahozených šancí nakonec našel svého vítěze. Dohrávka 11. kola spíše připomínala soutěž ve střelecké marnosti než fotbalový zápas, ale i díky rychlé penaltě nakonec domácí své utkání zvládli.

19.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

První poločas nezačal v nijak zvláštním tempu a fanoušci velmi dlouho čekali na první šanci zápasu, která nakonec přišla po čtvrt hodině hry, kdy byl v pokutovém území velmi hrubě sražen k zemi domácí Beinhauer, který si chvíli předtím udělal z obrany hostí dobrý den.

Rozhodčí vše dobře viděl a nařídil pokutový kop, ke kterému se již tradičně postavil Kozel, který i tentokrát nedal svému soupeři šanci – 1:0.

Frýdlant však nesložil zbraně a po pěti minutách již bylo vyrovnáno. Hosté poslali do pokutového území dlouhý centr, který nakonec shodou náhod propadl mezi všemi obránci a dostal se až na kopačku jednoho z útočníků, který jej poslal placírkou k tyči – vyrovnáno. Trefil se Madinčák.

Neuplynulo ani deset minut a byl tady další gól, tentokrát do sítě Frýdlantu. Beinhauer se opět ujal míče v okolí šestnáctky, avšak nerozhodl se pro sobeckou střelu, ale kamarádsky přihrál lépe postavenému Martinovi Hradskému, který z hranice vápna obstřelil brankáře a rozradostnil domácí fanoušky.

Pokud si Frýdlant dělal naděje na dobrý výsledek, tak v 55. minutě již věděl, že už to bude spíše jen zbožné přáni. Hosté působili v obraně velmi naivně a dávali svému soupeři spoustu prostoru. Mikulenka našel přesnou nízkou přihrávkou svého spoluhráče Zimu a pro toho už nebyl problém zakončit tak, aby gólman musel lovit míč ze své sítě potřetí.

Od tohoto okamžiku se však branka Frýdlantu zavřela a žádný další gól už do ní nepadl. A to i přesto, že vynikající šance měl Zima a třeba taky Valošek s Jurčem, kteří bránu soupeře ostřelovali hlavně z dálky. Na druhou stranu se říká, že nejlepší obrana je útok, a přesně tohle se potvrdilo, Frýdlant měl co dělat, aby neinkasoval i počtvrté a na útočení neměl vůbec čas, a proto nakonec zápas skončil 3:1.

„Jsem moc spokojený. První poločas nebyl nejlepší, soupeř měl dost prostoru a my jen těžili z toho, že se mu nedařilo zakončit. Druhý poločas už byl z naší strany mnohem lepší a zaslouženě jsme vyhráli, ale musím dodat, že konečný rozdíl mohl být vyšší,“ shrnul zápas trenér Milan Baculiák.

Pustá Polom - Frýdlant nad Ostravicí 3:1 (2:1)
Branky: 15. Kozel (penalta), 30. M. Hradský, 55. Zima – 20. Madinčák
Pustá Polom: Kavulok – Kozel, T. Hradský, Raška, Šmíd – Jurč (75. Kotala), M. Hradský, Mikulenka, T. Valošek – Beinhauer, Zima (70. R. Valošek)

Petr Večeřa

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Petr Zapalač
50

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

Zápas 5. kola Fortuna národní ligy SFC Opava - FC MAS Táborsko 22. srpna 2017 v Opavě.
1 50

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a jedenáct chlapečků.

Do Kateřinek se po roce vrací prestižní Velká cena Opavy

/POZVÁNKA/ Do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky se budou tuto středu sjíždět závodníci se svými koňmi na čtyřdenní parkurový maraton.

Doma jsem dlouho nebyl, přiznal elitní tyčkař Balner, odchovanec Sokola Opava

/ROZHOVOR/ Odchovanec opavského Sokola a elitní český tyčkař Michal Balner říká: "Když to půjde, budu skákat dále."

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

/ROZHOVOR/ Už v sobotu odstartuje druhý ročník běhu Breda city trail. Na startu akce, která je určena pro celou rodinu, nebude chybět Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová nebo český basketbalový reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina.