Háj s gólmanem Ujfalušim na hrotu vyhrál v Rýmařově

Ve značně oslabené sestavě vyrazili ve středu háječtí fotbalisté bojovat o body na trávník Rýmařova. Vzhledem k velkým absencím musel trenér Martin Rozhon posunout útočníka Ondřeje Prokšu na pravý kraj obrany a brankáře Radima Ujfalušiho dokonce na hrot.

„Doma jsme hráli hrozně, potřebovali jsme se chytnout, i když vzhledem k našim velkým absencím jsem měl ze zápasu obavy,“ přiznal kouč Háje Martin Rozhon. Jenže už ve 3. minutě se vyřítil na domácího zadáka z rohu šestnáctky Trupl, udělal obránci kličku a otevřel skóre. „Tato branka nás uklidnila. Prakticky od tohoto momentu jsme měli otěže utkání pevně ve svých rukou,“ dodal trenér Háje.

Poté se střelami ze šestnáctky ještě do konce poločasu mezi střelce zapsali Nádvorník s Chodílkem a o vítězi nebylo pochyb. „Jsem rád, že jsme se dokázali z poslední domácí porážky oklepat. Snad nám to bude klapat i na vlastním hřišti,“ uzavřel Martin Rozhon.

Rýmařov – Háj ve Slezsku 0:3 (0:3)
Branky: Trupl, Nádvorník, Chodílek
Háj ve Slezsku: Rozhon – Prokša, Reichl, Matěj, Maloch – Žurek, Chodílek, Nádvorník, Janíček – Trupl, Ujfaluši (81. Štefek)

Karel Štěpán: Doplatili jsme na špatnou koncovku

Hradečtí fotbalisté ve středečním vloženém kole krajského přeboru na domácím trávníku pouze remizovali s Porubou 0:0. Šlo tak o další klopýtnutí velkého favorita soutěže. „Hráčům nemohu vytknout přístup k zápasu. Bojovali, odjezdili ho, ale nebyli schopni dát branku,“ klopil smutně oči hradecký trenér Karel Štěpán.

„Poruba se prakticky za celý zápas nedostala do jasné gólovky,“ doplnil trenér týmu z pod zámku. V prvním poločase mohl skóre otevřít Martin Proházska, avšak brankáře Šehoviče nepřehodil. „V zakončení nám chyběla větší důslednost. Musíme se chytit, věřím, že pak nám to začne zase padat,“ poznamenal trenér Hradce, který v utkání postrádal nemocného útočníka Jana Tkadlečka.

Hradec nad Moravicí - Poruba 0:0
Hradec nad Moravicí: Kovalík – Havelka (70. J. Černý), Doseděl, Jašek, Kuděla – Štýbar, Půda, Martiňák, O. Černý – Proházska, L. Škrobánek. Trenér Karel Štěpán

Moravan přišel o výhru až na konci druhé minuty nastavení

Až na konci druhé minuty nastavení inkasovali fotbalisté oldřišovského Moravanu ve Frýdlantu vyrovnávací branku. Konečná remíza 2:2 je pro ně určitě zisková, a to i z hlediska toho, že celou druhou půli hráli po vyloučení Patrika Žídka v deseti hráčích.

„Dobře jsme si uvědomovali, že ve Frýdlantu se příliš často nevyhrává,“ poznamenal trenér Oldřišova Jaroslav Samson. „Oproti předchozímu duelu jsme sáhli ke změně v rozestavení, zahustili jsme střed pole a výsledkem toho bylo, že Frýdlant si za první poločas nevytvořil prakticky vážnější šanci,“ pravil kouč Moravanu.

Jeho tým hýřil v prvním dějství aktivitou a vypracoval si dvě slibné šance v rozmezí dvou minut. Nejdříve vysunul Patrik Žídek Uličku, který šel sám na brankáře, avšak nedal. O pár okamžiků později nahrával znovu Patrik Žídek a Ulička pálil do tyče. „Domácí nás prakticky ohrozili jen jednou, když dali gól, který nebyl kvůli ofsajdu uznán,“ dodal Samson.

Pět minut před poločasem vystrašil domácího gólmana střelou z trestného kopu Pardy. Na začátku druhého poločasu uviděl za faul žlutou kartu Patrik Žídek a musel předčasně pod sprchy, neboť první žlutou vyfasoval za řeči už po třech minutách hry. V 58. minutě šel Frýdlant po střele Kornety do vedení. Tým se sovou na dresu to ale nepoložilo. O dvě minuty později zahrával Hartoš trestný kop zhruba ze čtyřiceti metrů a jeden z domácích obránců prodloužil hlavou za gólmanova záda – 1:1.

A hostům brzy bylo ještě veseleji. Wicha našel dlouhým pasem Villaschka, ten zatáhl míč, poslal do pokutového území ostrý centr, který ještě Rádek minul, ovšem vedle stojící Ulička doklepl míč do sítě – 1:2. „Bohužel vedení jsme neudrželi. Na konci druhé minuty nastavení domácí po rohovém kopu šťastně vyrovnali,“ posteskl si Jaroslav Samson, který ale jinak své svěřence za předvedený výkon výrazně pochválil.

Frýdlant – Oldřišov 2:2 (0:0)
Branky: Korneta, M. Němec – vlastní, Ulička
Oldřišov: Michalčík – Rádek, Hartoš, Pardy, Hanke (74. Wicha) – Samson (61. Šimon), M. Žídek – M. Jadrný (65. Villaschek), Ulička, Lokoč - P. Žídek. Trenér Jaroslav Samson

Karviná B - Pustá Polom 3:1 (2:0)
Branky: Bartozel 2, Hrtánek - Poštulka (penalta), 120 diváků

Český Těšín - Jakartovice 3:1 (2:1)
Branky: Zabelka, Mendrok, Przyczko - Šupák, 90 diváků