Kravaře nešťastně prohrály v Rýmařově

Rýmařov - Horu smůly si vybrali fotbalisté Kravař v nedělním duelu s Rýmařovem. Vyrovnávací branku si totiž dali sami, a ta, která rozhodla o jejich porážce, padla z velmi přísné penalty.

15.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

„Rýmařov patří k týmům ohroženým sestupem. Chtěli jsme od prvních minut hrát aktivně, a i proto jsme stejně jako v minulém zápase nastoupili se třemi útočníky,“ řekl na úvod kravařský trenér Lukáš Černín.

Již v 6. minutě šli hosté do vedení. Baranek našel dlouhým centrem Žurka, který střelou k tyči obstaral úvodní branku zápasu. „V dalším průběhu prvního poločasu si ani jeden tým vážnější šanci nevytvořil,“ řekl Černín.

Ve 20. minutě musel hřiště opustit Žurek, po kterém se prošel jeden z domácích fotbalistů. Rozhodčí tento zákrok nechali bez povšimnutí. „Bylo to na jasnou červenou,“ zlobil se hostující trenér. Ve 38. minutě přišlo vyrovnání. Centrovaný balon si nešťastně do vlastní sítě srazil Marek Aniol. Začátek druhého poločasu vyzněl pro hosty špatně. Ve 47. minutě uklouzl ve vápně Aniol, domácí útočník přes něj přepadl a kopala se penalta.

„Tu snad viděl jen rozhodčí,“ mávl rukou Černín. Breškovec jedenáctku proměnil a Rýmařov vedl. „Ve snaze o vyrovnání jsme otevřeli hru. Měli jsme dokonce i šance, bohužel skóre se již nezměnilo,“ pokrčil rameny Černín. „Dnes nám prostě štěstí nepřálo,“ zakončil Černín.

Rýmařov - Kravaře 2:1 (1:1)
Branky: 38. Bochňák, 47. Breškovec (penalta) - 6. Žůrek, 175 diváků
Sestava Kravař: Hladký – Švancer, Aniol, Klösel, Knopp – Baranek (78. Vaněk), Buchvaldek, Kubík – Žurek, (20. Režnar) Staněk, Tkadleček

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sochu svatého Františka z Assisi mohou vidět lidé, kteří se vydají na procházku po nově zrekonstruované farské cestě v Ludgeřovicích. Autorem díla je opavský sochař Daniel Klose.
6

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

Karolína Mališová

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Záložník Tomáš Jursa: Rozhodl náš zlepšený výkon po pauze

/ROZHOVOR/ Loňský finalista poháru z Opavy je ve třetím kole MOL Cupu. Slezané v úterý vyhráli v Prostějově 3:1, rozhodně ale nemají za sebou žádnou procházku růžovým sadem. Hanáci ještě osm minut před koncem drželi remízu. Jedním z klíčových hráčů Skuhravého výběru byl osmadvacetiletý záložník Tomáš Jursa. Dal první gól, k tomu ještě v prvním poločase trefil tyč.