Litultovice - Bělá 1:0

Litultovice - Litultovice se na závěr podzimní části okresního přeboru dočkaly vítězství. Na domácím hřišti totiž dokázaly zdolat nováčka z Bělé nejtěsnějším možným rozdílem.

14.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Rozhodující branka se urodila ve 20. minutě, kdy byl faulován Korbel, a rozhodčí nařídil penaltu. S exekucí si poradil Marek Pavlíček.

Zanedlouho byla po faulu na stejného hráče odpískána další desítka. Tentokrát však již brankář Bělé Pavlíčka vychytal. Výsledkem 1:0 tedy i skončila první půle. Do druhého poločasu vstoupila o poznání lépe Bělá.

Vytvořila si řadu šancí, z nichž nejvíce za zmínku stojí asi tyhle dvě. Jako první se neprosadil z pětky Vyhlas, když stál naprosto sám před gólmanem. Poté přešel přes půlku hřiště Ohřál, přičemž obehrál čtveřici protivníků, ale zakončoval nad. V samém závěru se ve slibné pozici objevil Korbel, ale samostatný nájezd na gólmana neproměnil. Tři body tak berou domácí.

„Šlo vidět, že ve druhé půli chtěla Bělá utkání zvrátit. Měla více ze hry, ale my jsme vyhráli a na to se historie neptá. Brankář Černín nám vychytal vítězství, které jsme si za smůlu z minulých kol určitě zasloužili,“ hodnotil kapitán Litultovic Pavel Nádeníček.

„Druhá půle se odehrávala na polovině Litultovic. Vyložené šance jsme bohužel nevyužili. Zápasu by jistě více slušela remíza,“ dodal pár postřehů trenér hostí Jiří Gonsior.

Litultovice - Bělá 1:0 (1:0)
Branka: 20. z pen. M. Pavlíček
Sestava Litultovic: Černín – Nádeníček, M. Pavlíček, Bělaška (30. Raschka), Vítek (80. Šojer) – Vaculík, Šumbera (73. Kinšt), Dörer, Borč – Procházka, Korbel
Sestava Bělé: Badaj – Klíšť, Gvoždík, Boček, Wippler – Plaček (60. P. Horný), Papšík, M. Hiltavský, Ohřál – Vyhlas (60. David), Bartusek

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po podzimní části.

MSFL: Hlučín - Uherský Brod 1:2

Trápení hlučínských fotbalistů nekončí. V sobotu nestačili Slezané na nováčka z Uherského Brodu. Přitom ještě v poločase díky brance Krauta vedli 1:0.