„Vysoký okresní nadstandard,“ shodli se po zápase oba trenéři Vilém Hrbáč z Malých Hoštic i otický Marek Luzar. Přibližně 180 diváků mohlo na hřišti Hoštic sledovat skutečně skvostnou podívanou.

V 9. minutě se jakožto první prosadil Cupák. Jeho centr si srazil za svá záda samotný gólman a hosté se rázem ocitli ve vedení. Ještě předtím tentýž hráč zahodil vyloženou šanci, když postupoval zleva sám, ale Cupákův projektil šel jen těsně vedle. Krátce po čtvrthodině hry přišlo na řadu vyrovnání. Skalík obdržel od Martina Staníčka přihrávku mezi stopery, prodloužil a míč došel až do brány.

Závěr prvního poločasu přítomným příznivcům nabídl pohled na parádní gól hostujícího celku. Ve 38. minutě došlo v domácím vápně na pořádnou melu, brankář míč vyboxoval před hranici šestnáctky a Poledník nekompromisní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Těsně před hodinou hry se dostavilo druhé a tentokrát i definitivní hoštické vyrovnání. Martin Staníček předložil balon Sližovi, který jej z 12 metrů uklidil do sítě. Na konci druhé půle měli na kopačkách tři velké příležitosti Sliž s Malohlavou, ovšem žádná z nich ke gólů nevedla. No, a když centr Valečka skončil po skrumáži v nastavení na tyči, rozešli se oba protivníci smírně po remíze 2:2.

„Bohužel nám nevyšla taktika, s níž jsme do zápasu šli. Problém byl v tom, že jsme museli pořád dotahovat. Každopádně Otice podaly zde v Malých Hošticích nejlepší výkon ze všech týmů, proti kterým jsme doma nastoupili. Remíza je absolutně spravedlivá,“ hodnotil Vilém Hrbáč.

Kouč hostí Marek Luzar byl s bodem spokojen: „Podali jsme kvalitní výkon. Nedopouštěli jsme se chyb v obranné fázi. Před zápasem jsme v Hošticích chtěli urvat alespoň bod, což se nám také povedlo.“

Malé Hoštice - Otice 2:2 (1:2)
Branky: 17. Skalík, 56. Sliž – 9. Cupák, 38. Poledník
Sestava M. Hoštic: Ballok – Kania, Fuss, Kašný – R. Staníček, Kurzica, Thiemel, Chříbek - M. Staníček (76. Malohlava), Skalík, Sliž
Sestava Otic: Kořistka – J. Byrtus, Potíž, Poledník, Dlouhý – Dzierža (88. Pospíšil), Škrobánek, H. Luzar, Cupák (80. M. Byrtus) – Veleba (60. Draisaitl), Valeček