Ludgeřovice si při dobývání domácí brány musely připadat jako Don Quijot, když zkoušel v památné bitvě pokořit větrné mlýny. Vytvořily si totiž nespočet šancí, ale ne a ne se prosadit.

„Něco podobného jsem snad ještě nezažil. Svých kluků mi bylo skoro až líto. Kdybychom proměnili šance z první půle, mohli jsme vést klidně 4:0,“ komentoval kouč hostí Roman Divina.

Ten již pro tento duel počítal s novou posilou z druholigového Fulneku Tomášem Gašparíkem. Spolu s navrátilci z dovolené, mezi kterými byl mimochodem střelec Boháč, si tak dovolil postavit to nejsilnější, co měl k dispozici.

Úvodní poločas jen ve zkratce: patnáctá minuta a Boháčova tyčka. O třináct minut později tentýž hráč neprostřelil gólmana. Krátce po půlhodině hry mířil kousek vedle šibenice zmíněný Gašparík. Vše završil Znamenáček těsně před odchodem do kabin, který pálil těsně mimo. To jest výčet prvního poločasu v kostce.

Druhé dějství pokračovalo v duchu toho prvního. Gašparík nejdříve vypíchl míč domácím obráncům, ale ve vyložené šanci minul. „Prakticky až do 75. minuty jsme měli jasně navrch,“ dokumentoval dále Divina. Přesně v onom okamžiku se ale Babic zmocnil míče a geniální nahrávkou vyslal vpřed Moce, jenž špičkou kopačky dopravil míč do sítě – 1:0.

Ludgeřovice si v tu chvíli musely připadat bezradné. Zvlášť poté, co v 88. minutě Fejerčákův pokus po odrazu od tyče laškoval na brankové čáře slávistické brány, než ho jeden ze slávistických zadáků odkopl do bezpečí. Rozhodčí však gól nepískal.

„Musím říct, že tato šance nebyla průkazná. Možná balon překročil danou linii, možná ne,“ podotkl brankář Opavy Dalibor Fišer. Na začátku nastavení se ovšem dostavila i fotbalová spravedlnost. Kotlář vysunul Gašparíka. Ten si zasekl jednoho hráče a střelou o pravou tyč nedal gólmanovi žádnou šanci.

Zbývající vteřiny již nic zajímavého nepřinesly a oba týmy si body po remíze 1:1 rozdělily.

„Soupeř byl velice zkušený. Po celé utkání byl lepší. Měl ale velké problémy s koncovkou. Za stavu 1:0 jsem pevně věřil, že bychom zápas mohli dotáhnout do vítězného konce, jenže to nevyšlo,“ dodal Fišer.

„Nechci přehánět, ale mohli jsme klidně vyhrát třeba 6:1. Jsem zklamaný z výsledku, ovšem nikoliv z předvedené hry. V určitých chvílích naši hráči uvažovali obráceně. Místo střely volili přihrávku, a naopak. Myslím si, že až tyto neduhy vyladíme, bude vše v pořádku,“ uzavřel lodivod hostů Roman Divina.

Slavia Opava - Ludgeřovice 1:1 (0:0)
Branky: 76. Moc – 91. Gašparík
Sestava Opavy: Fišer – Stoniš, Kokošek, L. Haas, Kovář (46. O. Haas) – Jedlička, Stareček, Babic, Philipp – Mařádek (55. Moc), Otýpka (70. Beaier)
Sestava Ludgeřovic: Žlab – Reiský (85. Balgar), Fryč, Gelnar, Lischka – Fejerčák, Matýsek, Gašparík, Znamenáček (63. Kotlář) – Boháč, Dziak (46. Nagel)