Ferram Opava podlehl na půdě Havlíčkova Brodu 5:3 a Medvědi Malé Hoštice doma nestačili na Tango Brno, když prohráli vysoko 2:12.

Havlíčkův Brod vers. Ferram Opava 5:3 (2:1)

Opavští přijeli do Havlíčkova Brodu ve značně oslabené sestavě. Trenér Miroslav Tůma měl k dispozici pouhých 5 hráčů, a nasnadě tak bylo zvolení obranné taktiky se spoléháním se na brejky. Úvod zápasu patřil domácím. Několika nebezpečnými šancemi pomalu začali zatápět pod kotlem, ovšem první slovo měli Slezané. Po hrubce Fišera se k balonu dostal Bartošák, který se v 9. minutě nemýlil. Havlíčkobrodský tým však ještě stačil do poločasu dvěma brankami skóre otočit.

I v druhé půli se hosté prezentovali velice statečným výkonem. Čtyřiadvacátá minuta znamenala pro Opavu třetí inkasovaný gól a vzápětí se mohla cítit ukřivděně, když rozhodčí neodpískal ruku domácích v pokutovém území, a upřel tak Ferramu penaltu. Tento moment se na jeho hře podepsal a Havlíčkův Brod následně odskočil po dvou slepených gólech na rozdíl 5:1.

Na vítězství domácího celku nic nezměnily ani přesné zásahy Žurka a Chmela z 35. respektive 38. minuty. Miroslav Tůma ale po prohraném zápase nebyl zklamán tak jako minulý týden: „Oproti minulému týdnu, kdy jsme podlehli před vlastními fanoušky Nasanu okruh Brno zásluhou špatného nasazení a toho, že jsme do utkání nedali srdce, tentokrát musím kluky pochválit. Přestože do Havlíčkova Brodu jelo pouhých 5 futsalistů, myslím si, že s předvedenou hrou můžeme být spokojeni.“

Branky Opavy: 9. Bartošák, 35. Žurek, 38. Chmel

Opava: Weiner – Žurek, Chmel, Bartošák, Prášil, Kokeš

Medvědi Malé Hoštice vers. Tango Brno 2:12 (2:7)

Jestliže Ferram dokázal Havlíčkovu Brodu vzdorovat, v zápase Medvědů Malých Hoštic s Tangem Brno nebylo co řešit. Hosté, jakožto jeden z největších kandidátů na postup a v současnosti dost možná spolu s dalším brněnským celkem Helasem i nejlepší tým druhé ligy, nenechali od počátku nikoho na pochybách o tom, kdo si po čtyřiceti minutách odveze všechny body. Tango vyvinulo na soupeře místy až drtivý tlak, kterému mohli Medvědi jen stěží odolávat.

„Minulý týden jsme prohráli s posíleným Havířovem, brněnské mužstvo je ještě minimálně o jednu třídu výš než Havířov,“ odhadl sílu lídra tabulky útočník Hoštických Martin Sebrala. Jihomoravané se rychle dostali do vedení na 2:0. Poté sice Stanislav Baranek po pěkné spolupráci se Sebralou a Gargošem snížil, ale Brno jen o pár chvil později spustilo gólostroj naplno.

Domácí kontrovali další brankou, která se zrodila po ose Kůrka – Heger – Paluch s tím, že zakončoval posledně jmenovaný. Hostující celek si však vcelku v pohodě dokráčel pro vítězství v prvním poločase v poměru 2:7. Druhé dějství se stalo pouhou formalitou. Hru opět dirigovalo Tango a po přídavku porce pěti gólů ustanovilo ukazatele skóre na stavu 2:12. „Pokud bychom porovnali tým Medvědů a Tanga, lze rozpoznat veliký rozdíl. My bereme futsal pouze jako doplňkový sport k velkému fotbalu, kdežto Brňané jsou naprostí profesionálové a podle toho to také vypadalo. V zápase nám nedali sebemenší šanci,“ okomentoval Martin Sebrala, který v druhém poločase mohl přidat třetí gól domácích, ale míč nakonec skončil pouze na tyči.

Branky Malých Hoštic: 3. S. Baranek, 11. Paluch

Malé Hoštice: Souček – Kůrka, Gargoš, Harazim, Sebrala, Heger, Paluch, S. Baranek