Lítost stranou, Slezský FC je jen kousek před formálním stvrzením návratu do druhé ligy. V neděli mu stačí na hřišti Zábřehu uhrát bod. „Jestli k utkání přistoupíme stejně jako dnes, druhou ligu si už pohlídáme,“ ujišťoval útočník Opavy Milan Halaška, s nímž si ihned po děkovačce povídala naše redakce.

Milane, zapotil se vůbec váš tým v tomto, chce se říci, tréninkovém utkání?

Do zápasu jsme šli od první minuty naplno. Nechtěli jsme nic podcenit, což náš celek od začátku do konce potvrzoval. Diváci se určitě bavili. Gólů mohlo být více, ale nejdůležitější jsou tři body.

Souboje prvního s posledním nemají rádi hlavně sázkaři. Častokrát dojde k podcenění a tím pádem i nečekanému výsledku. Tohle ale nebyl případ střetnutí se Slavičínem, že?

Věděli jsme, o co se hraje. Koncentrace byla stoprocentní.

Napomohla hladkému průběhu brzká branka Lukáše Křečka už ze třetí minuty?

Chtělo si počkat na ten pravý okamžik. Šance přicházely z každého centru. Téměř vždy z nich vznikla nějaká gólovka. Bylo jen otázkou času, kdy se něco ujme.

Vstřelil jste dva góly. Nemrzí vás, že z toho nakonec nevzešel hattrick?

V každém utkání chci vstřelit co nejvíce branek, ovšem zklamaný nejsem. U dalších gólů se mi podařilo asistovat. Mám radost, že se trefovali i ostatní.

Nebylo k němu daleko. Ve druhé půli jste z bezprostřední blízkosti netrefil hlavou úplně prázdnou bránu. Co se vlastně stalo?

Byl jsem na pětce. Nevím, jestli došlo k podcenění. Balon jsem lízl. Šel vedle. Tohle se musí dávat.

V závěru fanoušci skandovali: 'Deset, deset'. V tomto ohledu dostalo utkání úplně jiný náboj. Nešlo o to, zdali je tým schopný nasázet soupeři deset gólů, nýbrž jestli Slezskému FC k této metě vystačí devadesát minut. Nakonec vám desítka o fous utekla.

Kdybychom ji pokořili, bylo by to hezké. Rozdíl ve skóre je ale i tak vysoký. Soupeř může porážku 0:9 brát jako milosrdnou.

Od začátku nastoupil Lumír Sedláček. Možná tolik vynikal v závislosti na nízké úrovni protivníka, ale ve středu pole na každý pád skvěle dirigoval hru. Nechyběl týmu v posledních kolech podobný typ fotbalisty?

Lumír dal naší hře myšlenku. Má skvělou kopací techniku. Přihrávky od něho přišly. Škoda, že branku nevstřelil také on.

Opava si výhrou nad Slavičínem velkou měrou polepšila ve skóre. Za jistých okolností může zbývající dva zápasy MSFL i prohrát. Pokud ovšem v neděli proti Zábřehu uhraje alespoň bod, je zpět ve druhé lize. Připouštíte si to?

Musíme to zvládnout. Nechceme nic podcenit, třebaže proti Slavičínu jsme si ve skóre dost polepšili. Jedeme tam bodovat. Nechceme se dívat na vzájemný zápas anebo právě na skóre. Jestli k tomuto utkání přistoupíme tak jako dnes, nebude problém a druhou ligu si už pohlídáme.

Na závěr se ještě v rychlosti vraťme ke Slavičínu. Poslední příčku tabulky patrně neokupuje náhodně. V Městských sadech kromě naivního a odevzdaného fotbalu nepředvedl zhola nic. Padá do divize ten pravý?

Pokud do poločasu prohráváte 0:5, těžko se zvedáte. Mužstvo chce být co nejrychleji ze hřiště pryč. Slavičínu je mi trochu líto. Konečný stav je hrozivý.