Mokré Lazce udolaly Radvanice

Mokré Lazce - Mokré Lazce měly v neděli ráno před sebou velice těžkého soupeře. Radvanice patří k nejtěžším týmům I. A třídy, i tak si s nimi však domácí poradili.

25.9.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Utkání začala družina Františka Marece pěkně od podlahy. Už v šesté minutě Martin Rozhon rozehrál standardní situaci a balon nakonec skončil po parádní ráně až v síti. Pikantní na celé záležitosti je fakt, že bránu Radvanic střežil Robin Rozhon, lépe řečeno syn Martina Rozhona. Tento minisouboj otec – syn tedy skončil vítězstvím prvně jmenovaného.

O tři minuty později byly v pokutovém území hostí porušeny fotbalové regule a rozhodčí nařídil penaltu, se kterou si sice Žurek neporadil, ale dorážka Poštulky už našla cíl. Za dvoubrankového vedení lazeckého týmu se i první půle dohrála a přesně po hodině hry mohlo znovu plesat srdce milovníka dobrého fotbalu.

Čelůstka si totiž na třiceti metrech od radvanické svatyně postavil míč a k velkému údivu všech přítomných skóroval. „Byla to skutečně pastva pro oči. Čelůstka balon trefil nádherně do šibenice,“ šmakoval si trenér Mokrých Lazců František Marec.

Vzápětí sice hosté snížili na 3:1, ale brankostroj domácího mužstva neměl ustat. S dvaasedmdesátou minutou prokličkoval až do radvanické šestnáctky Šindelář a Žurek dokončil to, co načal jeho spoluhráč. Pak byla na pořadu další korekce z hostující strany a mimochodem opět z penalty, ale poslední slovo patřilo znovu Lazcům, konkrétně opět dvojici Šindelář – Žurek akorát v obráceném gardu.

Žurek se po dlouhém centru probil až do vápna Radvanic, kde byl nedovoleně stažen k zemi. Nápravu proměněným pokutovým kopem sjednal Šindelář. Ve zbývajících minutách se již nic zajímavého nepřihodilo a Mokré Lazce si dokráčely pro tři body.

„Musím říci, že hosté hráli výborně. Byli fotbalovější. Hráli jsme na ně zodpovědně zezadu. Někomu může připadat množství odpískaných penalt zarážející, ale hlavní sudí pískal spravedlivě na obě strany. Naše vítězství je spíše vydřené než zasloužené,“ komentoval František Marec.

Mokré Lazce – Radvanice 5:2 (2:0)
Branky: 6. M. Rozhon, 9. Poštulka, 60. Čelůstka, 72. Žurek, 80. z pen. Šindelář – Třasák, Sklenička
Sestava Mokrých Lazců: Golinský – Čelůstka, M. Rozhon, Holoubek, Černý – Onderka, Garba, Muzička, Šindelář – Poštulka, Žurek

(dus)

Otec Rozhon proti synovi Rozhonovi

Nedělní dopolední zápas I. A třídy mezi Mokrými Lazci a Radvanicemi byl pikantní pro rodinu Rozhonů. Proč? Na místě stopera v mokrolazeckém týmu totiž nastoupil někdejší prvoligový kanonýr Martin Rozhon, v brance Radvanic pak jeho syn Robin.

„Určitě to bylo pro nás zajímavé utkání. Přece jen se tak často nestává, aby nastoupil otec proti synovi,“ řekl starší z Rozhonů Martin. „Doma nějaké hecování proběhlo, nic velkého ale,“ pokračoval Rozhon senior a dodal: „Druhý syn fandí bráchovi, manželka zas mně.“

A jak celý zápas dopadl? Mokré Lazce vyhrály 5:2. Navíc Martin Rozhon se již v úvodu střelecky zapsal mezi střelce a svého syna pokořil. „Bylo to po standardní situaci, holt mladý se musí ještě moc učit,“ rýpnul si otec do svého syna.

(rob)

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a jedenáct chlapečků.