OKRESNÍ PŘEBOR: Kyjovice - Otice 1:3

Kyjovice - Otice neohroženě míří za postupem. V Kyjovicích to sice nebyl žádný med, ale hosté už poněkolikáté ukázali kvalitu a týmového ducha, což jim zajistilo tři body.

11.6.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Úvod utkání se nesl ve znamení nejlepšího kyjovického kanonýra Lukáše Richtra. Po centru Pohla nejdříve trefil břevno a pak selhal ve dvou samostatných nájezdech na Kořistku.

Skóre se otvíralo v třiadvacáté minutě, kdy si do vápna na centrovaný míč Dzierži nekompromisně naběhl František Smuda a zařídil svému týmu nejtěsnější vedení. Otice to nakoplo a Váleček nejprve loboval nad a po něm ze sedmi metrů Hopp přestřelil.

„Hostující mužstvo využilo hned svou první šanci,“ přiblížil trenér domácích Jan Krzák.

Hned první střela Otic v rámci druhé půle byla gólová. Draisaitl se odhodlal vypálit z distance asi třiceti metrů a míč šel od spojnice břevna a tyče za brankovou čáru. „Takhle to posoudil pomezní rozhodčí. Každopádně nádherná rána,“ hodnotil trenér hostí Radek Minarčík.

Velkou možnost ke skórování si připravil Dzierža, jenže do střelecké listiny se nezapsal. Dvougólovou se tak stala poslední desetiminutovka. Oldřich Krayzel nejdříve zúročil zaváhání v obraně Otic a snížil.

Dvě minuty před startem nastavení však prodloužil za sebe František Smuda a střídající Lindovský pečetil vítězství svého týmu. Smolař utkání Lukáš Richter přitom jen těsně předtím podruhé v zápase mířil do břevna.

„Musím přiznat, že od otického celku jsem čekal trochu více. Při troše štěstí jsme mohli bodovat. Klukům musím poděkovat. Sehráli vyrovnané utkání a potrápili lídra,“ chválil kouč Jan Krzák.

„Vybojované tři body. Zápas se uskutečnil v neděli a nám se v tento den moc nedaří. Nakonec jsem spokojený. Kluci to zvládli,“ dodal Radek Minarčík.

Kyjovice - Otice 1:3 (0:1)
Branky: 83. O. Krayzel – 23. F. Smuda, 66. Draisaitl, 88. Lindovský

Kyjovice: D. Krayzel – Havrlant, Volný (70. Martiník), D. Richter, Pohl – Žurek, O. Bláha, M. Bláha (55. Pasdiora), Kučera – L. Richter, Vavrečka (80. O. Krayzel)
Otice: Kořistka – J. Byrtus, Poledník, Potíž, Dušek – Dzierža, Hopp (85. Lindovský), Draisaitl (65. M. Byrtus), Cupák – Váleček, F. Smuda

11.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Tóny v obrazech opavské výtvarenice Ireny Stanislavové.

Ne-spoutané barvy tónů výtvarnice Ireny Stanislavové

Město posvětilo soutěž o investora do Slezského FC. Bude partner z Číny?

Pokud chce fotbalová Opava do ligy, musí mít v zádech silného partnera. Zatím ho nemá, ale co není, může být. Zastupitelé na pondělním zasedání schválili soutěž o nejvhodnější nabídku na odkup akcií společnosti SFC.

Přijde ve středu čas odplaty?

/POZVÁNKA/ Pražští vysokoškoláci odmítli konec sezony. Opavu v pátém čtvrtfinále zničili ve druhé čtvrtině. Celkově vyhráli 70:56. Stále ale mají k dispozici dva mečboly. Přijde ve středu čas odplaty?

Roman Skuhravý: Přeji si, abychom byli v Boleslavi sebevědomí

/POZVÁNKA, ROZHOVOR/ V neděli porazili opavští fotbalisté České Budějovice 2:1. Hlavním tématem je ale středeční semifinále MOL cupu v Mladé Boleslavi. Trenér Slezanů Roman Skuhravý je pozitivně naladěn, svému týmu věří. Moc si přeje, aby do města Škodovek dorazila co nejpočetnější skupina opavských fanoušků. Více už v následujícím rozhovoru.

Týden slezské kuchyně potrvá až do neděle

Během uplynulého pátku neproběhla pouze Opavská vinná stezka, ale začal také už čtvrtý ročník Týdne slezské kuchyně. V celkem osmnácti restauracích našeho okresu si až do neděle 30. dubna budete moci dopřát místní speciality.