OKRESNÍ PŘEBOR: Malé Hoštice - Žimrovice 3:1

Malé Hoštice - Útočník Malých Hoštic Martin Sliž se nejspíš zlatým písmem zapíše do historie místní kopané. Do sítě Žimrovic nasázel hattrick a stal se hlavním strůjcem vítězství 3:1.

21.8.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Na začátku utkání si žimrovický gólman Radek Kříž musel připadat jako ve špatném snu. Už v desáté minutě totiž čelil samostatnému nájezdu Sliže, který poslal míč podél něho přímo do brány.

Neuběhlo snad ani pět minut a Hoštice se radovaly podruhé. Obrana hostí opět nechala svého brankáře na holičkách a dobíhající Sliž snadno doklepával – 2:0.

Domácí si vypracovali i několik dalších stoprocentních příležitostí, jenže Thiemel ani Malohlava svá sóla neproměnili. Hattrick zatím odmítl i Sliž. Na straně hostí spálili gólovky Pavel Škrobánek a Eller. Do kabin tak hoštický celek odcházel s dvoubrankovým vedením.

„Kdyby druhá půle začala za stavu 5:2, asi by se nikdo nedivil. Šance na to byly,“ poznamenal trenér Hoštic Petr Fuss.

Se sedmdesátou minutou byla na programu standardka. Míč před Křížem lízl kdo jiný než Sliž a zkompletoval hattrick. Domácí pak mohli dát na 4:0, jenže hostující gólman se vyznamenal.

Čestného úspěchu se však Žimrovice přece jen dočkaly. Martin Kříž přenesl balon do vápna, kam si naběhl Pavel Škrobánek a nekompromisně do protipohybu Balloka snížil na konečných 3:1.

„První poločas se jel podle našich not, druhý zase podle jejich. V závěrečném dějství jsme odpadli fyzicky, ovšem soupeř hrál spíš po šestnáctku. Jedná se o cenné vítězství. Klukům jsem připomínal, že doma by se mělo vyhrávat, a oni to naplnili,“ konstatoval Fuss.

„Zasloužené vítězství domácích. Rozhodly dvě rychlé branky po našich chybách v úvodu utkání,“ uzavřel gólman Žimrovic Radek Kříž.

Malé Hoštice - Žimrovice 3:1 (2:0)
Branky: 10., 15. a 70. Sliž – 80. P. Škrobánek

Malé Hoštice: Ballok – Kania, Kříž, Harasim (70. Wiltch), Kašný – Kopťák (46. Radek Blaga), Thiemel, Chřibek, Šafarčík – Malohlava (80. Richard Blaga), Sliž
Žimrovice: R. Kříž – M. Kříž, Římský (58. Schauer), Gajdoš, K. Škrobánek – Vícha, Šustek, Martinák (46. Melecký), Eller (46. Heider) – Martínek, P. Škrobánek

(dus)

21.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Servírka Barbora Horská byla jednou z těch, která ženu obsluhovala. Na snímku u stolu, kde podvodnice seděla.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Hrady CZ. Atmosféra na hradě Veveří.

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Doslova štěstí v neštěstí měla šestiletá dívka z Hlučínska. Kvůli pádu z výšky k ní dnes vzlétal vrtulník záchranné služby.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.