OKRESNÍ PŘEBOR: Služovice - Kylešovice 2:2

Služovice /FOTOGALERIE/ - Očekávaný duel mužstev ze špice tabulky. Na začátku druhého poločasu to s domácími nevypadalo nejlépe, ale v závěrečných pasážích utkání vybojovaly Služovice alespoň bod.

16.4.2010

Služovice - Kylešovice 2:2Foto: DENÍK / František Géla

„Terén byl dost těžký, bahnitý. Nebylo to jednoduché,“ prozradil pro začátek kapitán služovického výběru Jiří Míška, který hrál ve středu obrany.

Výbornou šanci si v úvodní půli vytvořili domácí. Vladan Ciminga vypálil do břevna, od něhož míč putoval na brankovou čáru a ven. Služovice šly dvakrát i do samostatného úniku. Jednou prostřednictvím Pieczarka a podruhé o sobě dal vědět Martin Kremser.

Druhá půle zastihla v lepším rozpoložení Kylešovice. V pětapadesáté minutě poprvé pohnul se skóre Jelenek a následně tentýž hráč po dorážce v šestnáctce zvyšoval už na 2:0 pro hosty.

Pak však zavelel k obratu Vladan Ciminga. Vždy po nákopech Jiřího Míšky. Nejprve hlavou usměrňoval míč za záda kylešovického gólmana asi čtvrthodinu před koncem a potom přetavil ve vyrovnání Míškův roh. Velkou šanci měl na kopačkách i služovický Tomáš Barč, jenže v rozhodující chvíli mu balon utekl.

„Kylešovice se dostaly do dvoubrankového vedení. Místo toho, aby nás „dokoply“, se stáhly a doplatily na to. Z mého pohledu je dělba bodů spravedlivá,“ uznal Jiří Míška.

Služovice - Kylešovice 2:2 (0:0)
Branky: 72. a 80. V. Ciminga – 55. a 65. Jelenek

Služovice: Brzezny – A. Ciminga, Kriebel, Míška, M. Granzer – M. Kremser, Wojcicki (2. Pieczarek, 75. Latka), Klein, Polhoš – V. Ciminga, Barč (82. Nowický)

16.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Otická a ZŠ pro tělesně postižené

Dermoplastický model slůněte krátce před dokončením.

V muzeu je k vidění další preparát slona indického

/FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Obyvatelé si oddechli: herna v Osadě míru už je minulostí

Aby se jí zbavili, zakázali v Dolním Benešově provoz nonstopů i hazardu. Po několika letech se konečně dočkali. Herna totiž byla před několika měsíci uzavřena.

Rozestavěné obchvaty jsou teď v bezpečí

Klíčové dopravní stavby v regionu budou mít příští rok zelenou, ale například opravy krajských silnic čeká pro přiškrcený rozpočet velmi nejistá sezona.

Ženu ohrozil truhlík s květinami, který se zřítil přímo na chodník

V místech, kde se truhlík s květinami zřítil, je velký pohyb lidí. Je tedy velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.