Opava v obou duelech nasadila kromě Řezníčka s Juřenou také testované hráče Kocha s Pejšou. V prvním duelu doháněl ligový nováček jednogólové manko. Před tím než inkasoval, ale na druhé straně vychytal brankář Květon šance Zavadila a Jurečky.  Chytrým gólem se blýskl Jursa, na 2:1 zvyšoval po přestávce Jurečka.

Fotbal, příprava: Baník Ostrava - Ružomberok , 23. června 2018 v Bolaticích.
Baník na úvod přípravy porazil Ružomberok

Proti Žilině odehráli Slezané výborný první poločas, ve kterém padl i jediný gól.  Ten hned v úvodu vstřelil po přihrávce Juřeny Puškáč. Z testovaných hráčů již trenér Skuhravý nepočítá s Petrem Pejšou, naopak Jan Koch zůstává. Srbský talent Glišič je momentálně ve slezské metropoli na stáži.

SFC Opava – MFK Vítkovice 2:1 (1:1)

Branky: 39. Jursa, 59. Jurečka – 26. Hykel. Rozhodčí: Černoevič – Duda, Dudek. Bez karet. Diváci: 200.

Opava: Lasák – Koch, Radič, M. Helebrand – Zavadil (65. Socha) – Čelůstka, Jursa, Rychlý, Janetzký – Pejša (65. Darmovzal), Jurečka. Trenér: Roman Skuhravý.

Vítkovice – I. poločas: Květon – Prajza, Mikula, Holiš, Cverna – Pašek, Ožvolda, Motyčka, Hykel – Smékal, Mišinský. II. poločas: Květon – Celba, Malík, Holiš, Prajza (60. Moučka) – Bzirský, Smékal, Ožvolda (60. Praus), Mišinský, Hykel – Pašek (60. Richtár).Trenér: Jiří Balcárek

SFC Opava – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Branka: 10. Puškáč. Rozhodčí: Dubravský – Kotík, Horák. Bez karet. Diváci: 550

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Schaffartzik – Řezníček, Kuzmanovič, Zapalač (74. Socha) – Kayamba (62. Glišič) – Puškáč, Juřena. Trenér: Roman Skuhravý.