V domácí sestavě v prvním poločase nastoupila i čerstvá posila ze Zlína Jaroslav Švach. Byli to ale mladí Hanáci, kterým patřily úvodní minuty duelu. V 6. minutě opavská obrana zaspala a Pospíšil otevřel skóre. Opavští se s postupem času začali zahřívat na provozní teplotu a svého soupeře přehrávat. Vyrovnání přišlo ve 20. minutě, po pěkné střele Kiši.

Deset minut nato se mezi střelce zapsal i Halaška, a když na 3:1 zvýšil Kozák, nebylo o vítězi pochyb. Ve druhém poločase přidali domácí další góly a vyhráli vysoko 6:1. „Vyhráli jsme dost velkým rozdílem. Sigma ale přijela oslabená o některé hráče, kteří byli k dispozici s áčkem,“ začal se zápasovým ohlédnutím opavský kouč Jiří Neček.

„My jsme se snažili hrát důrazný fotbal a tlačili jsme se do zakončení. Na druhou stranu jsme vyrobili i několik chyb, některé věci jsme chtěli zvládnout až moc profesorsky,“ zakončil opavský trenér.

Slezský FC Opava vers. Sigma Olomouc B 6:1 (3:1) Branky: 20. Kiša, 30. Halaška, 40. Kozák, 50. vlastní, 78. Mezlík, 85. Půda. – 6. Pospíšil. Opava: Novák - Kolínek (60. Uvíra), Švach (46. Horka), Mezlík, Víšek (60. Jelínek)- Partyš, Kiša, Barteska, Zapletal (45. Wirth) - Kozák (46. Půda), Halaška (60. Janoviak).