Opavské béčko vyhrálo přípravu v Krnově

Krnov – Fotbalisté opavské rezervy uspěli v přípravném duelu na hřišti lídra krajského přeboru z Krnova. Po brankách Tkadlečka, Brunclíka a Ondry vyhráli svěřenci Jana Hrušky staršího 1:3.

27.1.2011

SFC OpavaFoto: SFC Opava

První opavskou střelu mezi tyče soupeře vyslal v pětadvacáté minutě Lukáš Krčmařík. Hráč, který je v Opavě na hostování právě z Krnova, využil nedůslednosti domácí obrany, ale míč poslal přesně doprostřed, kde stál připravený Furtschak.

Po půlhodině hry Krnov přišpendlil svého protivníka k jeho pokutovému území. Následovalo několik centrovaných míčů a po nepřehledné situaci odvrátili Opavští na rohový kop. Na centrovaný míč od praporku si naběhl nejmenší hráč na hřišti, krnovský Ondřej Bartoníček, a hlavou uklidil balon za brankovou čáru.

Krnovské branka povzbudila do dalších akcí. Jenomže i Opava se začala osmělovat. Dvakrát se dostala do náznaku šance po rychlých protiútocích. Pět minut před poločasem hosté z ničeho nic vyrovnali. Jan Tkadleček se dostal k odraženému míči dvacet metrů od branky. Z otočky jej napálil a ten zapadl do domácí svatyně.

Krnovské to nezaskočilo. Hned se dostali do gólové příležitosti, ale tu chytil gólman Kosmál. A podle pravidla nedáš, dostaneš se na druhé straně radovali hosté. Po centru z rohu se hlavou trefil opavský Daniel Brunclík.

Do druhé půle provedl krnovský trenér Hudský několik změn v sestavě. Ve hře to bylo znát. Krnov už neměl herní převahu, ta se přestěhovala na kopačky protivníka. V šestapadesáté minutě bylo na opavské straně opět veseleji. Z šestnácti metrů zamířil k tyči Adam Ondra. Opava byla i nadále lepší, jejich hra měla řád, zatímco Krnovské brzdily nepřesnosti v rozhrávce.

V posledních pětadvaceti minutách však začal úřadovat domácí útočník Marcel Cudrák. Nejprve protáhl náhradníka v opavské brance. Poté zásoboval své spoluhráče přesnými přihrávkami za obranu, ale ti je nezužitkovali. Deset minut před koncem sám upláchl bekům Opavy a zastavil ho až nedovolený zákrok brankáře Matúšů. Pískala se penalta. K ní se postavil sám postižený, ale jeho pokus o napodobení Antonína Panenky skončil nad břevnem.

Hned z protiútoku zahrozil opavský Sabó, který orazítkoval spojnici. Poslední slovo měl však opět domácí Cudrák, který vyslal nebezpečný balon, ale orazítkoval pouze tyč. To byla také tečka za prvním přípravným zápasem. Krnov podlehl Opavě 1:3.

Opavský lodivod Jan Hruška si utkání pochvaloval: . „Bylo to dobré utkání s kvalitním soupeřem. Kdyby Krnov proměnil polovinu svých šancí, tak musel vyhrát. Umřeli na koncovku, naopak my jsme byli nesmírně produktivní. Proto je výsledek, jaký je.“

FK Krnov – SFC Opava B 1:3 (1:2)
Branky: Bartoníček – Tkadleček, Brunclík, Ondra

Krnov: Furtchak – Matějíček, Daříček, Biskup, Kozák – Šimčík, Bartoníček, Hudský, Mitura – Šrom, Cudrák, střídající hráči: Křenek, Dvořák, Petřík, Pecha
Opava: Kosmál (46. Matúšů) – Bitomský, Žůrek, Harazim, Sabó – Tkadleček, Ondra, Krčmařík, Brunclík – Škrobánek, Thomas

Autor: Pavel Habram

27.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
38

Moravské hrady.cz aneb Festivalový Hradec je v plném proudu

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.