Opava – Ústí nad Labem 4:2 (1:1)

Bitvu se šťastným koncem mají za sebou opavští fotbalisté. Byť se pro něj zápas s Ústím nezačal vyvíjet zrovna nejlépe, nakonec se radovali ze tří bodů, a to díky dobře zvládnuté druhé půli. První poločas začal pro domácí šokem. Než se stačili pořádně rozkoukat prohrávali 0:1. Nevinná střela Benčíka trefila záda Horky, míč změnil směr a skončil za zády překvapeného Oty Nováka – 0:1.

Opavské hráče inkasovaná branka zaskočila. Do jejich hry se vloudila nervozita, kazili přihrávky a nemohli se dostat na dostřel hostující branky. Ve 26. minutě odcentroval Mezlík a Zapletalova hlava jen o centimetry minula branku. O 3. minuty později se již domácí radovali. Hanzlík stáhl ve vápně Zapletala a sudí Adámek neváhal, nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Mezlík penaltu s přehledem proměnil – 1:1.

Domácí ožili, avšak šanci měl soupeř. Dvě minuty před koncem poločasu vystřelil zpoza šestnáctky a Novák měl plné ruce práce, aby míč zkrotil. Na druhé straně zatáhl balon Halaška, zbavil se proti hráče našel Zapletala, jehož hlavička skončila na tyči. Definitivní tečku za prvním poločasem pak udělali Severočeši, avšak domácí gólman se štěstím zachránil. Druhá půle zprvu přinesla nezáživný fotbal. Slezané měli míč častěji na svých kopačkách, avšak vážnější šancí si nevypracovali.

Zlom přišel v 62. minutě. Po Barteskově zablokované střele zahrávali domácí rohový kop, který ještě Severočeši přežili bez úhony. Za pár okamžiků ale již Slezané vedli, po rohu Bartesky kapitán Jaroslav Kolínek poslal hlavou míč do sítě. To už na hřišti pobýval kanonýr Kozák. Slezané se rozjeli. V 70. minutě se ukázkově trefil z dálky Horka – 3:1. Opavští v těchto chvílích ovládali dění na hřišti a měli další šance. Kišův samostatný únik vychytal rukou brankář. Po zatažení míče výborně hrajícím Halaškou zazdil jasnou tutovku Kozák, kdy přestřelil branku. Z ničeho nic přišel rychlý kontr na druhé straně a Procházka vrátil hosty zpět do hry. Naděje Ústí ale vzaly brzy za své. Nejdříve Kiša minul z dobré pozice branku a vzápětí tentýž hráč dotlačil míč do sítě a stanovil konečný účet zápasu na 4:2.

„Diváci viděli dobré utkání a doufám, že jsme k jeho kvalitě přispěl svým výkonem i náš tým,“ začal s hodnocením utkání hostující trenér Svatopluk Habanec. „a dodal: „Opavské prostředí i fanoušci by zasloužili první ligu.“ Domácí trenér Jiří Neček byl spokojen hlavně s výsledkem. „Vždy mě potěší, když padá hodně branek,“ pousmál se domácí trenér. „Nás zaskočil úvodní gól hostujícího týmu. Měli jsme tam pasáž, kdy se nám nedařilo téměř nic. Naštěstí jsme dokázali do poločasu vyrovnat,“ vydechl si Neček. Ve druhém dějství pak jeho tým rozhodl o třech bodech.

„Dali jsme balon na zem a to bylo důležité. Jen mě mrzí, že jsme za stavu 3:1 nedali další gól, soupeř se dostal do hry a ze zápasu bylo ještě drama,“ uzavřel Neček.

Branky 29. Mezlík z pen., 66. Kolínek, 70. Horka, 90. Kiša – 11. Benčík, 81. Procházka. Rozhodčí: Adámek – Kubáň, Tacina. Diváci: 2712. Opavá: O. Novák – Kolínek, Horka, Mezlík, Víšek – Partyš, Robin Wirth (74. Uvíra), Barteska, Kiša – Zapletal (60. Kozák), Halaška (83. Janoviak).