Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

22.8.2017

Petr ZapalačFoto: DENÍK / František Géla

Petře, vypadá to, že jste byl trenérovým žolíkem?
Je to tak. Trenér říkal, že hrajeme pět zápasů ve dvou týdnech, že musí sestavu prostřídat. Octil jsem se tak proti Táborsku v roli náhradníka.

Nicméně, po nástupu na hřiště jste nejdříve pořádně prověřil gólmana, a posléze přišla nahrávka na vítězný gól…
Šel jsem na hřiště s tím, že mám hru oživit. Chtěl jsem být aktivní a hodně střílet a centrovat. Už jsem chtěl, aby první střela skončila gólem, brankář ji ale vyrazil. Avšak jsem rád i za asistenci a hlavně za to, že jsme vyhráli.

Centr byl přesný, chtěl jste ho tak?
Chtěl jsem původně střílet, ale nakonec jsem viděl Honzu Žídka a hráče, jak vybíhají ven, dal jsem to za ně a vyšlo to.

Jak jste zápas vnímal z lavičky a potom z hrací plochy?
Táborsko hrálo ze začátku dobrý kombinační fotbal, ale dali jsme rychlý gól, kdybychom proměnili následně minimálně ještě jednu šanci, bylo by rozhodnuto v poločase.

Nepřipadal vám druhý poločas totožný, jako ten proti Sokolovu?
Každý zápas je jiný. Možná, že to vypadalo jako proti Sokolovu, ale je to hlavně o nás. Soupeř vyrovnal a dobře se zatáhl. Za stavu 1:1 měli dobrý brejk, kdyby ho proměnili, asi by se utkání vyvíjelo jinak.

Je znát, že soupeři se na vás více připravují a berou vás jako velkého favorita?
Myslím si, že ano. Loni byli favorité Sigma s Baníkem a pozornost se soustředila na ně. Nyní jsme to my. Bavíme se o tom a víme, že jsou nás všichni pořádně nahecování. Ale pokud chceme postoupit, musíme tlak zvládnout.

Ještě k vaší osobě, vypadá to, že to ještě není ten Petr Zapalač, kterého jsme znali z loňské sezony…
Problém je v tom, že jsem měl pomalejší přípravu. Trochu mě zabrzdilo zranění. Chtěl bych dávat více gólů, mít více asistencí. Věřím, že to přijde a bude to ještě lepší Petr Zapalač než loni.

V neděli jedete do Znojma, co byste řekl k tomuto soupeři?
Těžký soupeř, loni jsme tam vyhráli, v neděli si tam jedeme pro tři body.

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Matěj Helebrand

Šestice hráčů Slezského FC prodloužila smlouvy

Muž se těžce zranil při práci v lese u Větřkovic

Pátek bude na Horním náměstí ve znamení sportu

/POZVÁNKA/ Sportovní oddíl SK P.E.M.A. Opava během tohoto pátku 22. září bude na Horním náměstí v Opavě pořádat velký sportovní den.