Hostující celek s již uzdraveným Romanem Beinhauerem v základní sestavě měl výborný vstup do utkání. Dvěma ukázkovými góly si vytvořil slibný náskok, bohužel jak se ukázalo byl k ničemu. Do vedení poslal hosty hlavou po rohovém kopu Štýbar. Na 2:0 zvyšoval ranou z trestného kopu přímo do šibenice Tomáš Valošek.

„Zápas jsme rozehráli výborně. Jenomže jsme nedokázali dvougólový náskok do poločasu udržet,“ zlobil se prezident Pusté Polomi Vladimír Grussmann. V závěru prvního poločasu šli domácí vhazovat aut, sudí ale nepochopitelně vydedukovali ze situace rohový kop. Po jeho zahrání se v šestnáctce Pusté Polomi prosadil Novák a vrátil Albrechtice do hry.

„Nechci se vymlouvat na sudí, i když byli strašní. Nesmí se stávat, abychom inkasovali gól v poslední minutě. Musíme být soustředění až do závěrečného hvizdu,“ zlobil se Grussmann. Ve druhém poločase byl k vidění bojovný fotbal, který kazili podle slov Polomských hodně sudí.

V 75. minutě přišla chyba v hostující defenzivě a Antoš vyrovnal. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou remízou, udeřil domácí Baník potřetí. Ve druhé minutě nastavení prostřelil Kotána Sikora.

„Je to strašné. Další zápas jsme ztratili v samotném závěru, to se nemůže stávat,“ hněval se Grussmann. Jeho vztek ještě umocnilo zranění Kozla a Neuwirtha. „Nevím, s kým to budeme hrát. Navíc teď nás čekají dva těžké zápasy. Máme Nový Jičín a Český Těšín,“ těžko hledal slova polomský prezident.

Baník Albrechtice – Pustá Polom 3:2 (1:2)
Branky: Novák, Antoš, Sikora – Štýbar, T. Valošek, 110 diváků
Sestava Pusté Polomi: Kotán – Mikulenka, T. Hradský, Čumpelík, Kozel (80. Koňušiak Peter) – Beiunhauer, Neuwirth, M. Hradský, T. Valošek – Štýbar, Zima