Rostislav Kiša věří, že Opava ve Fulneku bude bodovat

Opava - Ještě se více zvednout a posunout se v tabulce výše, takové myšlenky se honí v hlavách opavských fotbalistů před sobotním derby ve Fulneku.

25.10.2008

Ilustrační fotoFoto: archiv

Vítězství nad Sokolovem vneslo do opavské kabiny čerstvý vítr. „Nálada se bezesporu zlepšila. Před minulým utkáním jsme byli pod obrovským tlakem,“ přiznal opavský záložník Rostislav Kiša.

„Nyní potřebuje ale potvrdit domácí úspěch i venku a nejlépe ve Fulneku zvítězit,“ doplnil zkušený fotbalista. Opava se chce na hřišti svého rivala prezentovat poctivou defenzivou.

„V minulých zápasech jsme dostávali vcelku dost branek, což je špatně. Základem úspěchu je dobrá obrana. Věřím, že utkání zvládneme a budeme bodovat,“ je přesvědčený Kiša. Fulneku patří v aktuální tabulce poslední příčka, což asi čekal málokdo. „Diváci se mohou těšit na velkou bitvu, jedná se o derby, navíc oba týmy potřebují nutně bodovat,“ uvedl Kiša, který věří, že do Fulneku přijede Slezský FC podpořit i početná skupinka fanoušků.

„Naši fanoušci nám hodně pomáhají. Fulnek je od Opavy kousek, doufáme, že nám pomohou i tam a vytvoří dobrou atmosféru,“ přeje si Rostislav Kiša.

Žlutomodří postrádají kvůli čtyřem žlutým kartám svého tvůrce hry Milana Bartesku. „Milan nám chybět bude, ale my se s tím musíme vypořádat a nahradit ho.

Domácí na tom jsou obdobně. Vedle Lukaštíka asi nebude hrát Radek Slončík, který má stejně jako Milan disciplinární trest,“ podotkl Kiša.

Zápas ve Fulneku začíná dnes od 14.30.

25.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Pohřešovaná Helena Kanalošová z Frýdku-Místku.

Policisté hledají dívku z dětského centra

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Převzít do péče dítě o to má v Opavě zájem jen velmi málo rodin. Například v loňském roce se jich přihlásilo pouze devět, z toho dvě měly zájem jen o péči na přechodnou dobu

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.