S Břeclaví se opavští fotbalisté trápili, nevyšel jim hlavně první poločas

Porce dvou přípravných utkání čekala v úterý na opavské fotbalisty v rámci herního soustředění. Na bývalém hřišti Tatranu Poštorná je čekala třetiligová Břeclav a Deník byl přitom.

16.7.2008

Ilustrační fotoFoto: archiv

Břeclav, Lanžhot - Trenér Jiří Neček rozdělil hráče do dvou týmů. Ten první hrál od půlpáté v Břeclavi, druhý o dvě hodiny později na tréninkovém hřišti v Lanžhotu, který letos sestoupil z I. A třídy.

„Tak pánové, jdeme na to,“ šikoval hráče kouč Neček ve vstupní hale hotelu Rose. „Cestu znáte, takže se sejdeme na hřišti,“ doplnil s úsměvem trenér a poslal hráče na Městský stadion pěšky. Skupinka v červenočerných dresech si to tak mašírovala podél hlavní cesty na stadion. Hráčům očividně patnáctiminutová procházka nevadila, brali to s úsměvem, což hlavně dokazoval Zdeněk Partyš.

Redakční tým Deníku ale vyrazil autem, společnost a zároveň navigátora dělal hrající asistent Jan Pejša, jinak dobrý znalec místních poměrů, vždyť nějakou dobu za Poštornou hrával. I na stadionu se místní vehementně hlásili.

Příliš času ale na nějaké větší rozpravy neměl. Pod palcem měl totiž předzápasovou rozcvičku. Gólmana Kovalíka si vzal do parády druhý z asistentů Vilém Axmann. Čas výkopu se blížil. Hráči se pomalu šikovali do tunelu před vchodem na hřiště, zápas mohl začít.

Druhá jedenáctka, kterou čekal duel v Lanžhotu, sledovala utkání z hlavní tribuny. Domácí začali pěkně zostra a Opava v prvních patnácti minutách tahala za kratší konec provazu. V 9. minutě padl první gól, nečekaně do sítě favorita, Kovalíka prostřelil Simandl. Slezané dali poprvé o sobě vědět až po téměř půlhodině hry, kdy Gallu vystrašil střelou z pětatřiceti metrů Cigánek, ten jeho pokus vyrazil na roh.

Skóre se přesto měnilo, k údivu všech opět na druhé straně, Kovalíka přeloboval chytře Demjanovič. Slezský FC se začal zvedat až ke konci poločasu, ale kromě rány Šultese vážněji Gallu neohrozil. „První poločas nebyl z naší strany ideální. Nebyli jsme schopni dostat do hry,“ přiznal opavský trenér Jiří Neček.

To už se druhá polovina pod vedením Jana Pejši přesouvala do nedalekého Lanžhotu. Ve druhé půli začali mít Nečkovi chlapci navrch. Měli několik šancí, avšak Galla čaroval. Postupně na něm ztroskotali Šultes, Partyš, Půda, Cigánek a Kiša. Trenér Neček tak byl opět nucen zvednout hlas. Vyrovnání se Opaváci ale nakonec dočkali, díky dvěma zásahům Dušana Půdy.

„O přestávce jsme si museli řadu věcí vyříkat a pomohlo to. Mrzí mě, že jsme opět zahodili spoustu šancí, a to by se nám v ligových zápasech nemuselo vyplatit. Prostě ještě to stále není ono,“ přiznal trenér Slezského FC.

Břeclav - Slezský FC Opava 2:2 (2:0)
Branky: Simandl, Demjanovič – Půda 2
Opava: Kovalík – Zapletal, Horka, Mezlík, Víšek – Partyš, Barteska, Cigánek, Kiša – Půda, Šultes

V Lanžhotě kanonáda

Zápas s účastníkem I. B třídy se stal podle očekávání jednoznačnou záležitostí favorita. Ten s přehledem vyhrál 1:9. Vzhledem ke zranění Krčmaříka nastoupil na postu záložníka třetí brankář Josef Květon.

„Dnes mi to stačilo. Víckrát již v poli nechci hrát,“ láteřil po zápase mladý gólman. Na brankostroji Slezanů se podílel pěti góly Milan Halaška, dva přidal Martin Neubert a po jednom René Wirth s Jaroslavem Kolínkem. „Zápas splnil svůj účel. Potřebovali jsme rozložit na hráče zápasové zatížení,“ poznamenal Jiří Neček.

16.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Bolatice ožijí oslavami dožínek

Servírka Barbora Horská byla jednou z těch, která ženu obsluhovala. Na snímku u stolu, kde podvodnice seděla.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.