Region /2 x FOTOGALERIE, KOMPLETNÍ/ - Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

HFK Olomouc - Zlín B 0:1 (0:1)
Branka: 38. Bartolomeu. Rozhodčí: Černý. ŽK: Kopecký – Hlobil, Koller. 210 diváků

Mikulovice - Orlová 2:0 (1:0)
Branky: 39. Pinkava, 88. Šebesta. Rozhodčí: Julínek. ŽK: Skopal, Švancer, Urban – Přecechtěl, Kopel. 350 diváků

Třebíč - Zábřeh 1:2 (1:1)
Branky: 33. vlastní (Čep) – 22. Čep, 84. Kovář z pen. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: Havránek, Komínek – Kostorek, Pospíšil, Bačík. ČK: 90. Havránek. 360 diváků

Kroměříž - Slovácko B 1:2 (1:1)
Branky: 40. Perůtka – 42. Svízela, 65. Fujerik. Rozhodčí: Krasula. ŽK: Zapletal, Steiner, Janoštík – Biolek, Šumulikoski, Šimko, Holek. ČK: 60. Budín. 269 diváků

Uničov - Prostějov 2:1 (0:1)
Branky: 60. Nuc, 70. Jeřábek – 8. Zelenka. Rozhodčí: Klíma. ŽK: Žmolík – Hloch. 320 diváků

Břeclav - Hulín 0:2 (0:1)
Branky: 10. a 90. Kopečný. Rozhodčí: Priesol. ŽK: Pospiš, Simandl – Vogl, Červenka. 288 diváků

Divize E

Dolní Benešov - Opava B

Gólem dvě minuty před koncem zachraňoval Petr Uvíra remízu opavskému béčku na hřišti divizního nováčka z Dolního Benešova. Domácí měli ke třem bodům blíže, bohužel ve druhém poločase zahodili dvě čisté tutovky a nezvládli závěr zápasu.

„Jsem maximálně spokojený. Chtěli jsme v Benešově bodovat a to se nám povedlo," mnul si ruce kouč opavské rezervy Jan Hruška starší.

O první rozruch v utkání se postarali hosté, ale střela Petra Uvíry z první si cestu za zadá brankáře Švrčiny nenašla. Ve 23. minutě udeřil Benešov, byl z toho hned gól, navíc po pěkné kombinační akci, která musela pohladit fotbalovou duši nejednoho fanouška. Benešovští zatáhli míč po levé straně, míč se nakonec po přihrávkách na jeden dotek dostal k Laryšovi a ten nechytatelnou střelou do šibenice otevřel skóre.

Z vedení se ale výběr trenéra Dušana Christopha dlouho neradoval. Sedm minut před poločasem uvolnil Ficek českou uličkou Gebauera a mladý útočník srovnal na 1:1.

Začátek druhého dějství vyšel Benešovským. Po dvou minutách hry našel Štefek hlavu Labudy 2:1. „Byli jsme málo důrazní v pokutovém území, to by se stávat nemělo," zlobil se Hruška. Divizní nováček měl poté více ze hry a dostal se i do dvou velkých šancí. V 69. minutě běžel sám na opavského brankáře Marek Vitásek, avšak přeloboval ho i s brankou.

Neuběhlo ani pět minut a gól měl na hlavě stoper Majewski. „Hlavičkoval z dobré pozice, jenomže jeho pokusu chyběla razance," povzdechl si trenér Dolního Benešova Dušan Christoph. V samotném závěru přišel dlouhý centr Demela, na který si naběhl Petr Uvíra a vyrovnal na konečných 2:2.

„Domácí měli k vítězství blíže, hlavně ve druhém poločase měli dvě čisté gólovky, naštěstí pro nás je neproměnili. Celkově si myslím, že bylo k vidění zajímavé utkání, oboustranně otevřené, které se divákům muselo líbit," shrnul Jan Hruška.

V benešovském táboře příliš radosti nebylo. „Jsem zklamaný, měli jsme vyhrát. Bohužel jsme neproměňovali šanci, navíc centru na vyrovnávací branku předcházel faul na našeho hráče," řekl benešovský kouč Dušan Christohp. „Utkání bylo ale vyrovnané. Opava hrála velmi dobře kombinačně. My jsme měli závěr lépe zvládnout, tak jak v zápasech krajského přeboru," dodal šéf dolnobenešovské lavičky.

Dolní Benešov - Opava B 2:2 (1:1)
Branky: 23. Laryš, 47. Labuda - 38. Gebauer, 88. P. Uvíra

Dolní Benešov: Švrčina - Rozsíval, Moravec, Majewski, Štefek - Moc (46. Radek, 88. Tchuř), Laryš (82. Spruch), M. Juchelka, Hass - Adamík (87. Husovský), Labuda (65. Marek Vitásek). Trenér Dušan Christoph
Opava B: Minarčík - Palkovič, Hoza, Kužel, Bořucký - Demel, M. Žídek, Ficek (68. Kuzník), Němec (70. Drexler) - P. Uvíra (88. Mrůzek), Gebauer. Trenér Jan Hruška starší

Valašské Meziříčí - Mohelnice 0:2 (0:0)
Branky: 50. Fiala, 54. Fišara, 100 diváků

Hranice - Brumov 0:2 (0:1)
Branky: 36. Školník (penalta), 75. Šebek, 150 diváků

Lokomotiva Petrovice - Přerov 1:1 (1:0)
Branky: 12. Šuster – 86. Hrušák, ČK: 78. Hrabal, 90. Přikryl (oba Př.), 150 diváků

Vítkovice - Háj ve Slezsku

Háječtí fotbalisté se postavili favoritovi. Byť jejich letní příprava nebyla ideální, v sobotu vyválčili ve Vítkovicích bod, a to hodně cenný. Vždyť v domácí sestavě se objevil i fotbalový světoběžník Lubor Knapp či exhlučínský útočník Petr Koubek.

Hosté z Opavska se favorizovaného soupeře nezalekli. Ačkoli chvíli po návratu z kabin na druhý poločas brankou střídajícího Horvátha prohrávali, dokázali zápas zásluhou precizně zahraného přímého kopu Konvičky osm minut před koncem dovést do nerozhodného konce.

„Přeletělo mě to tak, že jsem už na míč nedoskočil. Nebyla možnost ho odvrátit. Kopl to perfektně," měl slova uznání na adresu Petra Konvičky a jeho ukázkové rány z 82. minuty Lubor Knapp, který se snažil gólu zabránit na brankové čáře, jako se mu to v identické situaci povedlo o čtvrthodiny dřív. Pokud jde o gólové šance, tak ze strany Háje to ale vedle dalších dvou nadějných rohových kopů z první půle bylo v podstatě vše.

Naopak domácí zahazovali jednu příležitost za druhou včetně penalty, kterou Skleničkovi v osmnácté minutě vychytal Ujfaluši. Na výborném hostujícím brankáři si pak několikrát „vylámal zuby" také velmi agilní Bystrý, chvíli před pauzou v jasné šanci Lička či ve druhé půli Šebek s Moučkou. Remízu tak hostující kouč Martin Rozhon bral všemi deseti.

„Bod ze hřiště soupeře, který prohlašuje, že chce postoupit, určitě bereme. Vítkovice měly mnoho šancí. Několikrát si mohly vedení pojistit, ale fotbal se hraje na góly, takže i s kouskem štestí jsme to zvládli. Jsem maximálně spokojený," vyjádřil se.

Na druhé straně Zdeňka Svatonského mrzel špatně odehraný první poločas a zahozené šance v tom druhém. „Věděli jsme, že mají zkušené mužstvo, takže příliš neztrácí míče. Čekali jsme na jejich chyby a ty ve druhém poločase, kde náš tlak postupně vzrůstal, přišly. Zradila nás ale produktivita," vysvětloval po utkání trenér domácího týmu. „Bylo to příliš nervózní, vázla nám kombinace, nebyli jsme přesní v přihrávkách. Po přestávce jsme měli spoustu šancí, ale důležitý druhý gól jsme už nedali a jak to bývá, tak se projevilo pravidlo nedáš, dostaneš. Bohužel," hodnotil duel dále Svatonský.

„Navíc jsme soupeři darovali dvěma zbytečnými fauly v blízkosti pokutového území přímé kopy, z nichž jeden využil," dodal.

Z nečekané ztráty hned v úvodním kole sezony však příliš velkou vědu nedělá. Chce pokračovat v tom, jak jeho tým hrál v přípravě a ve druhých pětačtyřiceti minutách sobotního utkání. „Ztráta dvou bodů to je, ale jsme teprve na začátku sezony. Ještě je před námi devětadvacet kol. Do nich musíme zlepšit koncovku, protože jestli nebudeme takové šance jako v sobotu proměňovat, tak nelze vyhrávat," uzavřel Svatonský.

MFK Vítkovice – TJ Háj ve Slezsku 1:1 (0:0)
Branky: 49. Horváth – 82. Konvička. Rozhodčí: Osička – Ochodek, Bureš. ŽK: Veselý, Červeňák, Prokeš, Horváth – Švec, Matěj, Nádvorník. Diváci: 230
Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Lesniak, Švec, Matěj, Konvička (90. Lampa) – Janíček (86. Chodílek), Nádvorník, Šubrt, Komárek (69. Brunclík) – Prokša (62. Trupl), Žůrek. Trenér: Martin Rozhon

Petřkovice - Pustá Polom

Remízou skončilo nakonec utkání krajského přeboru v Petřkovicích. Domácí tým sice nad Pustou Polomí vedl, byl lepším týmem, avšak nakonec se musel spokojit s bodem.

Byl to takřka bezchybný výkon domácích. K vlastní brance soupeře ani nepouštěli a sami na druhé straně hřiště hrozili. A nakonec také udeřili. Wozniak rozehrál standardní situaci nakrátko kolem zdi s Levčíkem, jehož centr usměrnil do sítě stoper Staněk.

Ovšem právě slovíčko „takřka" je zde velmi důležité. Běžela 62. minuta a domácí chtěli fotbalově rozehrát další akci ke zteči polomské branky, když míč z kopaček Radima Wozniaka směřoval k brankáři Otoupalíkovi. Ten jej však netrefil ideálně a poslal ho pouze k nohám hostujícího Martina Hradského, který jej prudkou ranou napálil do sítě. Vyrovnáno!

„To, co jsme udělali za zápas snad patnáctkrát dobře, to znamená odkopnout míč, tak jednou nevyšlo a zaplatili jsme za to gólem. Bohužel, když chcete hrát fotbal po zemi, tak se tohle prostě může stát," popisoval moment zkušený stoper Radim Wozniak. „Doufám, že jsme se tímto poučili, příště se to už nestane, odehrajeme zápas s nulou a vyhrajeme," dodal.

Což o to. Do konce střetnutí zbývalo ještě půl hodiny. Na vítěznou branku bylo tedy času dost. Zvlášť po skvěle odehrané první půli. Jenže gólem se do té doby neškodní hosté dostali na koně a začali věřit v obrat. I když se to nepovedlo, trenér Martin Janík byl spokojený.

„Byl to zápas dvou poločasů. V prvním jsme hráli moc zakřiknutě. Prohrávali jsme osobní souboje, chyběla agresivita a vepředu jsme se vůbec neprosadili. O přestávce jsme si řekli, že se to musí změnit, což se stalo. Bohužel jsme vzniklé brejky nezužitkovali," řekl Janík. „Na druhou stranu Petřkovice ukázaly, že mají daleko silnější mančaft než v loňské sezoně. Pokud budou takhle hrát dál, tak určitě nebudou hrát na chvostu tabulky. Vytvořily si tlak a dostaly se do nejedné šance, takže bod za remízu bereme," uznal a pochválil protivníka.

Domácí trenér však považoval výsledek za ztrátu. „Bez ohledu na soupeře je doma cokoli jiného než tři body ztráta, byť je Pustá Polom silná. Po absolvované přípravě jsem věřil ve vítězství," vysvětloval Filip Smékal. „V prvním poločase jsme předvedli dobrou kombinační hru, dostali se do vedení a soupeři nic nedovolili. Nevím ale, co se potom stalo. Kluci přestali hrát, oni vytáhli jednoho hráče dopředu a my nebyli schopni je přehrát," doplnil.

„Pak po chybě našeho gólmana zřejmě zaslouženě vyrovnali. Škoda, že z následného tlaku jsme už vítěznou branku nevytěžili. Chyběl nám tam větší důraz," pronesl krátce Smékal k situacím, kdy hosté několikrát museli odvracet míč prakticky z brankové čáry. „Určitě mohu být spokojený s hrou defenzivy. Jedinou jejich stoprocentní příležitost jsme soupeři vytvořili my, jinak si na žádnou nepamatuji," uzavřel Filip Smékal své hodnocení.

FC Odra Petřkovice – SC Pustá Polom 1:1 (1:0)
Branky: 25. Staněk – 62. Martin Hradský. Rozhodčí: Jahoda – Tabášek, Herda. ŽK: Wozniak – Martin Hradský, Tomáš Hradský, Kozel. Diváci: 150
Pustá Polom: Minařík – Kozel, Jašek, Tomáš Hradský, Krayzel – Martin Hradský – Štefek (72. Horák), Gašparík (80. Poštulka), Šmíd – Liška, Kozelský (46. Vaněk). Trenér: Martin Janík

Heřmanice - Kravaře

Oba týmy měly k vítězství stejně blízko i daleko, až z toho nakonec vznikla zřejmě zasloužená remíza. Utkání 1. kola moravskoslezského krajského fotbalového přeboru mezi Heřmanicemi a Kravařemi skončilo po výsledku 2:2 dělbou bodů. V domácím výběru se blýskl dvěma góly novic v kádru na jaře druhého týmu soutěže Jan Stanovský, který se podepsal pod obě heřmanické branky, v dresu hostí se o branky podělili Martin Valigůra a Robin Thomas.

„Škoda, když jsme dali gól na 2:1, věřil jsem, že už to dohrajeme na vítězství, ale pak jsme udělali několik chyb, kvůli nimž jsme mimo jiné inkasovali vyrovnávací branku. Ale taky je pravda, že Kravaře u nás ukázaly kvalitu, takže remíza je možná i spravedlivá," poznamenal přece jen smutným tónem trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

Byl to typický první zápas sezony. V Heřmanicích se hrálo bez servítek, z čehož v úvodu profi tovali hosté, kteří šli po nenápadné akci, a dá se říct, nepovedené Bitomského střele, kterou však zpracoval a vzápětí zužitkoval už zmiňovaný Valigůra, do vedení. Z něho se však radovali pouhých pět minut, po faulu na Strojka se na opačné straně pískal pokutový kop, jenž bezpečně proměnil Stanovský. A stejný hráč strhl hlavou po přestávce díky přesnému centru Adama Varkočka, který však utkání nakonec kvůli křeči nedohrál, vedení na stranu Heřmanic.

Ovšem o poslední slova se nakonec přihlásil kravařský Michal Vojtek, který nejprve neúspěšně vyzval ke skórování Valigůru (hlavou trefil břevno), ale pak přetaženým centrem našel nepokrytého Robina Thomase, jenž rozhodl o tom, že první body v soutěži se v Heřmanicích musely dělit.

„Víte, ve skrytu duše jsem sem jel s tím, že bychom samozřejmě chtěli vyhrát, ovšem taky jsem tušil, že Heřmanice musejí mít nějakou kvalitu, když uplynulý ročník krajského přeboru dohrály na druhém místě," říkal trenér hostů Jiří Swiech a pokračoval: „A ono se to potvrdilo, domácí sehráli solidní zápas, kdežto mí kluci se minimálně v určitých pasážích zápasu nedokázali srovnat s tím, že utkání bylo vedené docela důrazně a taky že to tady trošku vyhecovali diváci.

Ale hlavně mi tentokrát vadilo, že jsme neudrželi balon, a tím pádem nemohli trošku soupeře vycukat. Kdybychom měli míč pod kontrolou, oni by třeba začali trošku víc nadávat a pak by byla větší šance je potrestat. Ovšem jednoznačně platí, že bod z Heřmanic, i kvůli několika absencím v sestavě (Radim Baranek má výron v kotníku a Kamil Bitta si odpykával disciplinární trest), beru."

FC Heřmanice Slezská − SK Kravaře 2:2 (1:1)
Branky: 27. z pen. a 61. Stanovský – 22. Valigůra, 84. Thomas. Rozhodčí: Kaloč – Futerko, Streit. ŽK: Rozsíval, Strojek – Valigůra, Buchta. Diváci: 150
Kravaře: Hladký – Thomas, Buchta, Šot, Piskoř – Bitomský, Staníček (89. Trušina), Vojtek, Ineman, Vlha (90. Kinnert) – Valigůra (90. Vitásek). Trenér: Jiří Swiech

Polanka - Krnov 2:2 (1:1)
Branky: Cirkl 2 – Šmíd, Biskup, ČK: Zelník (K.), 200 diváků

Rýmařov - Brušperk 4:1 (1:0)
Branky: J. Furik, Přecechtěl, Doležel, Šupák – Polášek, ČK: Bačo (B.), 150 diváků

Český Těšín - Břidličná 1:2 (0:0)
Branky: Trybulec – K. Kocur, Zifčák, 180 diváků

Vendryně - Dětmarovice 2:0 (2:0)
Branky: Repaský, Chlebek, 250 diváků

Frýdlant nad Ostravicí - Bohumín 0:2 (0:2)
Branky: Jatagandzidis, Ciesarik, ČK: Chýlek – Ciesarik, 380 diváků

Autor: Redakce

12.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní organizátor Breda City Trail v Opavě Jan Krejčíř.

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

Hokejisté opavského Slezanu dvakrát uspěli v přípravě. Naposledy porazili polský Janów.
14

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

Na Táborsko s Pavlem Zavadilem v sestavě

Favorit doma zaváhal. Opavští fotbalisté uhráli se Sokolovem pouze bezbrankovou remízu a přišli o první místo v tabulce Fortuna národní ligy. Už dnes je čeká další zápas, a to proti Táborsku.

Proti africkému moru bojují i vojenští veterináři z Hlučína

Na likvidování následků nákazy afickým morem prasat se podílejí ode dneška i vojenští veterináři z Hlučína.

Zloděj se prostříhal plotem a ukradl naftu z kombajnu

Vítkovští policisté se v těchto dnech zabývají případem odcizené nafty. Postaral se o to zatím neznámý pachatel, který v části Klokočov vstoupil do areálu místního zemědělského družstva, kam se dostal po rozpletení pletiva.