Region /4 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ - Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

13.10.2014

Kylešovice – Bílovec 0:3Foto: DENÍK / František Géla

Fotbalová národní liga

Kolín - Opava 0:1
podrobnosti zde

Sokolov – Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 67. vlastní Žídek. Rozhodčí: Berka – Blažej, Černý. ŽK: Dvořák I., Šamánek – Literák, Talián. Diváci: 918

Vlašim – Třinec 3:2 (1:0)
Branky: 19. Jakubov, 56. Janda, 83. Barák – 54. Velner, 90. Gomola. Rozhodčí: Houdek – Štěrba, Kožár. ŽK: Janda – Matoušek. Diváci: 546

Zlín – Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky: 24. Malý, 56. Pazdera – 31. Vraštil. Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Machálek. ŽK: Pazdera, Železník, Holík – Vraštil, Leibl, Krátký. Diváci: 1602

Pardubice – Most 0:0
Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Kotík. ŽK: Kudrna – Wermke. Diváci: 619

Žižkov – Znojmo 0:2 (0:1)
Branky: 6. Helísek, 79. Žondra. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Kubr. ŽK: Kovačič, Hříbek, Jonov (všichni Znojmo). Diváci: 1961

Varnsdorf – Karviná 3:1 (0:1)
Branky: 48. a 90. Janoušek, 62. Breite – 9. Urgela. Rozhodčí: Hrubeš – Fišer, Kotalík. ŽK: Martan, Durdevič – Urgela. Diváci: 1151

MSFL

Opava B - Slovácko B

Souboj rezervních týmů viděli v neděli dopoledne diváci v Chlebičově. Opavské béčko bojovalo o první body do tabulky MSFL, nakonec ale na rezervní tým Slovácka nestačilo. Slezany načala přísná penalta.

„Velice přísná penalta, viděl ji snad jenom pan rozhodčí," kroutil hlavou trenér opavské rezervy Lubomír Hrabina. Dočekal ji proměnil a vzápětí přidal hlavou druhou branku. „Nebýt penalty, zápas by se vyvíjel jinak," je si jist kouč Slezského FC.

Slovácko přijelo k zápasu i s členem ligového áčka Tomášem Radou, naopak Opava neměla posilu žádnou. „Nehráli jsme špatně, je škoda, že Petr Uvíra neproměnil tutovku, do které se dostal, když šel sám z půlky na gólmana," povzdechl si Lubomír Hrabina.

Ve druhém poločase měl znovu šanci Uvíra, ani v tomto případě mu štěstí nepřálo. Na konečných 1:2 snížil až v poslední minutě dorostenec Kiršner. „Slovácko si ve druhém poločase nevytvořilo jedinou šanci, my jsme byli lepší, ale body opět nemáme. Na hráčích je vidět zlepšení, ještě to musíme promítnout do výsledků," uzavřel trenér.

Opava B – Slovácko B 1:2 (0:2)
Branky: 90. Kirschner – 12. z pen. a 15. Dočekal

Zlín B - Hlučín

Hlučínským fotbalistům se podařilo otočit zápas ve Zlíně. Vítězný gól Slezanů vstřelil tři minuty před koncem veterán Martin Hanus. Šlo už o jeho sedmou branku v sezoně.

„Při pohledu na omlazenou sestavu Zlína to vypadalo, že cesta za vítězstvím by neměla být komplikovaná," uvedl kouč Hlučína Milan Valachovič. Jenomže na trávníku tomu bylo jinak. „Zlín nás zaskočil, měl tři velké šance, v této fázi nás podržel brankář Bartoš," pokračoval hostující kouč.

Jeho tým se začal rozjíždět. „Dvacet minut jsme hráli dobře, bohužel jsme toho nedokázali využít, pak šla naše hra dolů. Snažili jsme se řešit věci individuálně místo toho, abychom hráli kolektivně. Domácí pak potrestali naši chybu, po které nám dali gól," zlobil se šéf hlučínské lavičky.

Po přestávce Slezané zabrali, Ondrušík vyrovnal. „Bohužel pak nás postihlo hluché období, ve kterém jsme mohli dvakrát inkasovat. Nejdříve nás zachraňoval Mucha, v jednom případě dali domácí tyč," rozebíral druhé dějství Valachovič.

V závěru zápasu vsadili hosté všechno na ofenzivu. Do hry šel veterán Martin Hanus a tři minuty před koncem rozhodl, když dostal dobrý balon od Ondrušíka. „V závěru jsme hráli na tři útočníky. Martin prokázal,že má čich na góly. Stál tam, kde sát měl. Máme tři body, což je důležité," uzavřel Milan Valachovič.

Uničov – Břeclav 3:1 (1:0)
Branky: 15. Jeřábek, 53. Krč, 84. Vasiljev – 76. Simandl z pen.

Zábřeh – Vyškov 2:1 (1:1)
Branky: 44. a 47. Komenda – 29. Čtvrtníček

Divize E

Kozlovice - Dolní Benešov

Brankář Kadlec z Kozlovic se stal noční můrou dolnobenešovských fotbalistů. Ve druhém poločase přiváděl hostující střelce k zoufalství a měl lví podíl na tom, že divizní nováček bral tři body.

Utkání nezačalo pro hosty dobře. Už po deseti minutách si Benešov nepohlídal autové vhazování Kozlovic a Koutný otevřel skóre. „Zbytečná chyba, navíc střela se dala chytat," pravil trenér Benešova Dušan Christoph.

„Domácí byli v prvním poločase lepším týmem a měli i šance, my jsme je naštěstí přežili bez úhony," rozebíral dále nedělní duel. Ještě do konce poločasu měli hosté dobrou šanci k vyrovnání. Po rohu Haase hlavičkoval Majewski a domácí vykopávali míč z brankové čáry.

Hned po přestávce mohly Kozlovice vedení zvýšit. V obou případech byl v hlavní roli Kaďorek, který dokonce trefil tyč. „Další minuty ale patřily nám. Měli jsme snad pět čistých gólovek, bohužel jsme z nich vytěžili pouze jednu branku a to rozhodlo," konstatoval Dušan Christoph.

V 51. minutě střílel Býma, gólman Kadlec vyrazil na rohový kop. Ten rozehrál Haas a Majewski vyrovnal. Vzápětí zazdil tutovku Klinger, chvílí nato v jasné šanci selhal Labuda. Bohužel v 68. minutě Benešovští chybovali a Navrátil zajistil Kozlovicím vítězství.

I další minuty přinesly zajímavý fotbal. Nejdříve Švrčina vychytal Koutného a v samotném závěru vykopl Kadlec špičkou nohy střelu Labudy. „Doplatili jsme na mizernou koncovku. Zahodili jsme nespočet šancí," uzavřel Dušan Christoph.

Kozlovice – Dolní Benešov 2:1 (1:0)
Branky: 10. Koutný, 68. Navrátil – 51. Majewski
Dolní Benešov: Švrčina – Kozelek, Brunclík, Majewski, Moravec – Václavek, Haas, Moc (40. Gloga), Býma – Labuda, Klinger. Trenér Dušan Christoph

Slavičín – Hranice 3:3 (1:0)
Branky: 2. Školník (penalta), 49. Matůš, 66. Kříž – 55. Kušner, 58. Hoffmann, 88. Chechelenko

Krajský přebor

Vendryně – Kobeřice 1:2 (1:1)
Branky: Dawid – Šimeček, Oberherr

Háj ve Slezsku – Kravaře 4:3 (2:0)
Branky: Eršil, Konvička, Trupl, Janíček – Baranek 2, Kolig

Markvartovice – Frýdlant nad Ostravicí 1:2 (1:0)

Vítkov – SO Bruntál 5:2 (0:0)
Branky: 48. a 79. Jurečka, 63. a 74. Pavlíček, 70. P. Modelský – 67. Šanda, 77. z pen. Kaup

Bohuslavice – Chomýž 6:1 (2:0)
Branky: 9. Petřík, 41. a 65. Kretek, 47. Sebrala, 72. V. Janoš, 75. Tchuř – 76. Juchelka

Zlatníky – Město Albrechtice 4:3 (2:2)
Branky: 22. L. Fajkus, 44. a 77. Toman, 53. Kavan – 15. Burda, 33. Láník, 61. z pen. Pavlíček

Kozmice – Darkovice 2:4 (1:0)
Branky: 35. Hartmann, 75. M. Koval – 55., 87. a 90. Poštulka, 64. Pavel Vyletělek

Hať – Václavovice 3:0 (1:0)
Branky: 10. Olecký, 46. z pen. Vojáček, 82. Chmelař

Hlubina – Ludgeřovice 0:0

Vřesina – Fryčovice 3:0 (0:0)
Branky: Mikulík, Hloušek, Hruzík