Souhrn středečního kola Divize E

Kravaře, Dolní Benešov, Opava /FOTOGALERIE/ - Ve středu bylo na programu 17. kolo Divize E.

11.5.2011

Slezský FC Opava B - Nový Jičín 1:0Foto: DENÍK / František Géla

Kravaře - Ostrava B 0:1 (0:1)
Branky: 20. Musiol, 93 diváků

Dolní Benešov - Mikulovice 6:1 (2:0)
Branky: 66. a 70. Václavek, 17. Žižka, 37. Rozsíval, 53. Roman Štefek, 89. Juchelka – 83. Švehla, 84 diváků

Opava B - Nový Jičín 1:0 (1:0)
Branka: 39. Neubert, 100 diváků

Mohelnice - Havířov 0:2 (0:1)
Branky: 4. Matušovič, 75. Galajda, 150 diváků

Valašské Meziříčí - Bystřice pod Hostýnem 4:2 (2:1)
Branky: 72. a 87. L. Horák, 20. Michálek, 42. Macíček – 3. Kutňák, 86. Třasoň, 100 diváků

Lískovec - Orlová 0:1 (0:1)
Branka: 25. Kopel, 100 diváků

Šumperk - Brumov 2:3 (2:2)
Branky: 25. Režný, 41. Pinkava – 21. Juřica, 43. Dekleva, 83. Ritter, 50 diváků

Kravaře - Ostrava B

Vedoucí celek divize, juniorka ostravského Baníku byl středečním soupeřem kravařských fotbalistů. Domácí hráli bez respektu, měli více brankových šancí, avšak všechny jejich pokusy vyzněly naprázdno. To na druhé straně pokořil brankáře Hladkého Musiol a tři body se stěhovaly na Bazaly.

První větší rozruch přinesla 18. minuta, Bitta hledal ve vápně Padycha, ten ale neuspěl. O dvě minuty udeřilo na druhé straně. Musiol se dostal k míči, jeho první střelu ještě brankář Hladký vyrazil, ovšem proti dorážce téhož hráče byl krátký - 0:1.

"Další minuty byly ve znamení opatrného fotbalu, oba soupeři vycházeli ze zabezpečené obrany," řekl trenér Kravař Lukáš Černín. V poslední minutě prvního dějství odcentroval z levé strany pravou nohou Žídek, míč letící do vápna Padych o milimetry minul. "Stačilo ho trošku tečnout a mohlo být vyrovnáno," litoval zahozené šance kravařský stratég.

"Baník byl dnes hratelný. Hráči byli nabuzeni a připraveni nepříznivý výsledek zvrátit," poznamenal Černín. V 50. minutě vyslal křižný balon za obranu Václavík, toho se zmocnil Buchta a z úhlu šel sám na brankáře. Vystřelil, ale skóre se neměnilo.

Baník zahrozil Tchuřem, jeho dělovku s obtížemi stačil vyrazit brankář Hladký. Chvíli na to měl na noze vyrovnání Hružík, bohužel trefil spojnici tyče a břevna a když sedm minut před koncem odmítl vyrovnání Padych, odvezli si ostravští mladíci tři body.

"Je to škoda, za dnešní výkon jsme si prohrát nezasloužili, hráči bojovali, jenomže stejně jako proti Orlové jsme dojeli na zahozené šance," smutnil po zápase trenér Lukáš Černín.

Kravaře - Baník Ostrava U21 0:1 (0:1)
Branka: 20. Musiol
Kravaře: Hladký - Buchta (76. Blatný), Klösel, Šot, Hružík - Hrabina (67. Kroker) - Woznica - Václavík, Bitta, Žídek (76. Peterek) - Padych

Dolní Benešov - Mikulovice

Střelecká smůla dolnobenšovských fotbalistů je definitivně prolomena. Svěřenci kouče Pavla Hadaščoka si ve středu doslova smlsli na ambiciózních Mikulovicích, které vítězstvím 6:1 vygumovali z povrchu zemského. Herní projev Benešova nebyl špatný již v předchozích duelech, bohužel fotbalisté MSA měli obrovský problém, a tím bylo vstřelit branku.

"Potřebujeme dát branku, pak nám to tam začne padat," poznamenal před utkáním trenér Pavel Hadaščok. Jeho slova vyslyšel druhou ligou ostřílený záložník Petr Žižka, který v 18. minutě otevřel skóre. Mikulovice hrozily hlavně ze standardních situací a jejich taktika spočívala v nakopávaných balonech na vysokého Martina Proházsku.

Ve 38. minutě zvyšoval Rozsíval na 2:0, a když na začátku druhého poločasu přidal Štefek třetí branku, nebylo o vítězi pochyb. Benešov nakonec zvítězil 6:1, čestný úspěch hostů zaznamenal střelou z poloviny hřiště Švehla.

"Můžeme být spokojeni, kluci hráli opravdu dobře. Konečně jsme začali dávat branky. Pokud na tento výkon navážeme i v dalších duelech, body se určitě dostaví," shrnul trenér Benešova Pavel Hadaščok.

MSA Dolní Benešov - Mikulovice 6:1 (2:0)
Branky: 18. Žižka, 38. Rozsíval, 53. Štefek, 66. Václavek, 70. Václavek, 89. Juchelka - 83. Švehla
Dolní Benešov: Rohel - Rozsíval, Bochňák, Žídek, Štefek - Žižka (59. Hass) Knopp, Juchelka, Eršil - Václavek (78. Moravec), Literák (68. Kubiš)

Opava B - Nový Jičín

Na Martina Neuberta je spoleh. Útočník Slezského FC se ve středu opět zapsal mezi střelce a pomohl opavské rezervě k vítězství nad Novým Jičín 1:0.

„Přítomnost hráčů z áčka nám pomáhá,“ nechal se slyšet trenér Jan Hruška. Vedle Neuberta, měl k dispozici ještě Sedláčka, Křečka, Pompa, Binara a brankáře Květona.

První a jediná branka zápasu padla ve 37. minutě. Nový Jičín zahrával trestný kop, branku přímo ale neohrozil. Domácí prakticky hned rozehráli, Tkadleček zatáhl míč po lajně, na brankové čáře ho dal pod sebe, kde si naběhl Martin Neubert a ve skluzu poslal míč k tyči do sítě.

„Po zbytek prvního poločasu jsme hru kontrolovali, měli jsme i šance, ale vedení se nám navýšit nepodařilo,“ pokrčil rameny trenér opavského béčka.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. „Jeden z hostujících hráčů viděl červenou kartu, ale Jičínu to paradoxně prospělo. Byl aktivnější a v samotném závěru mohl dokonce vyrovnat, když jejich hráč z pěti metrů přestřelil branku,“ vydechl si Hruška.

Blízko gólu byli hosté také v 59. minutě, to se blýskl brankář Květon, který vytáhl ránu letící do šibenice. Celý zápas v opavském dresu odehrál Lumír Sedláček.

„Trápíme se v posledních zápasech v koncovce. Ještě, že máme Martina Neuberta, kterému to tam začalo padat,“ uzavřel Jan Hruška.

Slezský FC Opava B – Nový Jičín 1:0 (1:0)
Branka: 37. Neubert
Opava B: Květon – Pomp, Klimas, Horka, Sabo – Kužel (46. Ondra), Křeček, Binar, Sedláček – Neubert, Tkadleček (76. Kaštovský)

11.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Bolatice ožijí oslavami dožínek

Servírka Barbora Horská byla jednou z těch, která ženu obsluhovala. Na snímku u stolu, kde podvodnice seděla.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.