Polomští se v prvním ligovém zápase nemohli spolehnout na svou brankářskou jedničku Marka Kotána. Šanci na úvod tak dostala nová posila ze Stachovic Zdeněk Buček, jenž si nevedl vůbec zle.

Zahajovací půlhodinka se hrála podle not hostů. Pěknou individuální akcí se prezentoval Pavel Vindiš, balon následně předložil Žigovi a ten střílel vedle. Přesně po uplynutí 30 minut hry se měnilo skóre.

Staronová posila Nikola Štýbar se prodral až před bruntálskou svatyni, přihrál míč zaskakujícímu kapitánovi Neuwirthovi, který už měl svou práci před prázdnou bránou ulehčenou – 0:1.

Štýbar hrál prim i těsně před přestávkou. Nahrávajícím se stal úspěšný zakončovatel úvodní branky Neuwirth. Bývalý hráč Jakartovic však svou možnost zahodil. Hned vzápětí si Bruntál vytvořil snad jedinou šanci zápasu a vyrovnal.

Smutné pro Polomské byl především fakt, že tato branka padla těsně před odchodem do kabin. Ve druhé půli již nechtěla družina Milana Baculiáka ponechat nic náhodě a na svého protivníka pořádně přitlačila. Až do pětasedmdesáté minuty se však se skórem nehýbalo.

Přesně v tuto chvíli ovšem vyslal dlouhou příhrou Čumpelík a Štýbara, který se zbavil obránce domácích a chladnokrevně usměrnil míč do sítě. Okamžitě potom mohla Polom své vedení navýšit. Koňušiak utekl bruntálské defenzívě, ale místo přihrávky volnému spoluhráči zbytečně sobečkoval a byla z toho další zahozená šance.

Poslední gólovku měl na hlavě znovu Štýbar, svůj druhý gól však nevstřelil. Polomští si i přes to dokráčeli pro vítězství 2:1. „Bruntál nehrál špatný fotbal, ale vyjma gólu si nic nevytvořil. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Kdyby Polom v koncovce byla efektivnější, mohla vyhrát třeba 4:1. Důležité je i to, že se nám podařilo do sezony vstoupit vítězně. Ve velice dobrém světle se představil i Adam Kubala, který do prvního mužstva přešel z dorostu,“ komentoval utkání klubový předseda Vladimír Grussmann.

Slavoj Bruntál – Pustá Polom 1:2 (1:1)
Branky: 45. Ševčík – 30. Neuwirth, 75. Štýbar
Sestava Pusté Polomi: Buček - Čumpelík (82. A. Kubala), Mikulenka, T. Hradský, T. Valošek - Zima (75. Kňura), Neuwirth, M. Hradský, Žiga - Štýbar, Vindiš (60. Koňušiak)