Po prvním poločase sázel na domácí asi málokdo. Háječtí fotbalisté vyrobili dvě fatální hrubice, po nichž soupeř nemilosrdně trestal. Nejprve se po špatné malé domů zmocnil balonu Kretek a po rychlém zakončení poslal svůj celek do vedení.

Následovala prachbídná nahrávka Konvičky, jenž přímo do běhu vyslal opět Kretka. Ten byl i napodruhé bezchybný. První půle tak spadla do klína překvapivě hostům.

„O přestávce jsem se rozhodl sáhnout ke dvěma důležitým změnám. Ze zdravotních důvodů jsem musel mezi třemi tyčemi nahradit Ujfalušiho Hrubým. Chudíka pak vystřídal Palus a zlepšení se ihned dostavilo,“ uvedl trenér domácího výběru Petr Nesrsta.

V závěrečné pětačtyřicetiminutovce se skutečně děly věci. Nejdříve ze všeho Halška čtyřikrát selhal v jasných gólovkách, ale pak přišly na řadu velké chvíle Háje. V 77. minutě si Šubrt narazil s Hendrychem a druhý jmenovaný snižoval po velmi povedené akci.

Během následujících pěti minut hájecké mužstvo zahrává několik standardních situací a až poslední z nich končí zásluhou Surového v bráně. Když už vše vypadá na dělbu bodů, proháčkuje se Halška až před brankáře Bohuslavic, kterého mimochodem také obejde, pak předkládá míč zcela volnému Nádvorník, jenž doráží na konečných 3:2.

Domácí si tak připisují velice cenné tři body. „Pomalinku se zvedáme. Už nám chybí pouze zranění útočníci Janíček s Truplem, kteří jsou po operaci. V příštích zápasech na nás však čekají velmi silné celky a nebudeme to mít vůbec jednoduché,“ zauvažoval dále Petr Nesrsta.

„Soupeř nám v prvním poločase nabídl dva góly a my jsme k němu v druhé polovině byli tak galantní, že jsme mu nabídli dokonce tři,“ prozradil na závěr trenér Bohuslavic Martin Rozhon.

Háj ve Slezsku - Bohuslavice 3:2 (0:2)
Branky: 77. Hendrych, 82. Surový, 92. Nádvorník – 29. a 39. Kretek
Sestava Háje: Ujfaluši (46. Hrubý) – Paulus (75. Prokša), Konvičný, Surový, Konvička – Maloch, Šubrt, Nádvorník, Hendrych – Chudík (46. Palus), Halška
Sestava Bohuslavic: Juras – Kocur (69. Blahuta), Buchta, Liška, Potůček – Dihel, Krupa, Polomský, Schüler – Bunček (95. ČK), Kretek