Fotbalisté Zlatníků se vítězstvím udrželi ve hře o postup

ZLATNÍKY - V předposledním kole I. B třídy porazilo mužstvo Zlatník na domácím trávníku celek Komárova, který se potýká s mnoha zraněními, a tak k utkání přijel pouze v jedenácti hráčích.

12.6.2007

Díky vítězství nad Komárovem si fotbalisté ze Zlatník udrželi šanci na postup.Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Oslabený soupeř chtěl proti domácím bojujícím o postup uhrát co nejlepší výsledek. Po vyrovnaném úvodu začaly mít mírnou převahu Zlatníky, které šly také v 8. minutě do vedení. Po centru z levé strany se v pokutovém území nejlépe zorientoval Kavan a dorazil balon do sítě hostujícího gólmana Hlaváčka.

Domácí se z náskoku ale neradovali dlouho. Hned po rozehrání podnikli rychlý protiútok, ze kterého překvapivě vyrovnali na 1:1. Zaskočení domácí na malou chvíli vypadli ze své role, ale poté již opět pokračovali ve své hře. „Tohle by se nám nemělo stávat. Po vedoucím gólu musíme mít dále převahu my,“ mračil se trenér domácích Libor Roškot.

Ve 12. minutě se v nepřehledné situaci v pokutovém území zorientoval nejlépe domácí kanonýr Prejda a střelou k tyči zvýšil na 2:1. Do přestávky přidaly Zlatníky ještě jednu branku. Ve 34. minutě byl v pokutovém území faulován Toman. Balon si na značku pokutového kopu postavil Uvíra a tvrdou umístěnou ranou jej poslal do sítě. „Tato branka nás uklidnila. Do šaten jsme šli s dvoubrankovým vedením, což bylo pro druhý poločas důležité,“ podotkl dále Roškot.

Také do druhé půle vstoupili lépe domácí. Měli mírnou převahu a dostávali se do slibných brankových příležitostí. S jednou z nich si poradili v 64. minutě. Kavan dostal přihrávku na hranici pokutového území, uvolnil se a technickou střelou obelstil gólmana Hlaváčka. Poté ještě přišly některé brankové příležitosti na obou stranách, ale ty zůstaly nevyužity.

Další gól již diváci neviděli, a tak Zlatníky zvítězily na domácím hřišti 4:1. Získané tři body je udržely na druhém místě tabulky s trvajícími šancemi na postup. V přímém souboji se o něj poperou v posledním kole soutěže, kdy na domácím trávníku přivítají Hradec nad Moravicí. „V jedenácti lidech jsme dnes silnému protivníkovi mohli jen těžko vzdorovat,“ řekl po utkání hostující předseda Zdeněk Matyášek.

Zlatníky: Vrána – Mezera, Holuša P., Binar, Fajkus – Toman, Uvíra, Černý, Holuša D. – Prejda, Kavan Komárov: Hlaváček – Švacha, Kostřiba, Raida, Ruby – Pírek, Lestly, Havelka, Klement – Kyjovský, Jelenek.

MSFL: Hlučín - Uherský Brod 1:2

Trápení hlučínských fotbalistů nekončí. V sobotu nestačili Slezané na nováčka z Uherského Brodu. Přitom ještě v poločase díky brance Krauta vedli 1:0.