Ve věku šestaosmdesáti let zemřel v pondělí po dlouhé a těžké nemoci pan Ervín Režnar, dlouholetý vynikající hokejista a trenér opavského Slezanu. Deníku to oznámil jeho syn Jiří.

Úspěšný trenér Pavel Hulva už nepovede opavské hokejisty. Zkušený kouč, který v minulosti působil na Slovensku i v Polsku, povede v novém ročníku ambiciózní Šumperk.

Noví jednatelé v Hokejovém klubu

Hokejový klub z Opavy má nové jednatele. Odstupující Milana Koláře a Miroslava Glose nahradili Lubomír Tobolka a překvapivě i náměstek primátora Martin Víteček, přitom v souvislosti s touto pozicí bylo skloňováno jméno Jiřího Fajkuse.

13.3.2017

AHL zná vítěze

/FOTOGALERIE/ V neděli proběhla poslední dvě utkání letošního ročníku amatérské hokejové ligy v Kravařích.

5.3.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Hodonín - Opava 4:0, postupuje Hodonín

Hokejisté opavského Slezanu mají po sezoně. V pátém utkání čtvrtfinálové série na ledě Drtičů Opava sice prohrávala, dlouho se však držela ve hře, jenže nedokázala vstřelit jediný gól. Ve třetí třetina navíc nakoupila další tři branky a bylo hotovo. Opavští borci tak v play-off končí, Hodonín jde do semifinále.

3.3.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Opava - Hodonín 4:7

Druhou domácí čtvrtfinálovou bitvu opavští hokejisté nezvládli. Nad Drtiči sice dvakrát vedli, jenže Jihomoravané dokázali skóre otočit a nakonec ve Slezsku zvítězili v poměru 7:4. Opavští jsou tak krůček od vyřazení a musí odvracet dva mečboly Hodonína.

1.3.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Hodonín - Opava 3:1

Třetí zápas čtvrtfinálové série druhé hokejové ligy nedopadl pro opavské hokejisty dobře. Slezan nezvládl první třetinu. Tříbrankové manko již nedohnal.

27.2.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Opava - Hodonín 5:4

Byl to hokej, který se musel líbit. Opavský tým ve druhém čtvrtfinále porazil Hodonín 5:4 a srovnal sérii na 1:1. Tohle vítězství se ale nerodilo vůbec lehce. Domácí kouč Pavel Hulva stále nemohl do hry nasadit zraněného kanonýra Petra Chalupu.

25.2.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Hodonín - Opava 5:1

Hokejisté opavského Slezanu vstup do čtvrtfinálové série play-off s Hodonínem nezvládli. Opavští sice na jihu Moravy vedli po trefě Slavíka, Drtiči ale třemi zásahy dokázali ještě v první třetině skóre otočit. Ve druhé části inkasovala Opava ještě dvě branky a nakonec prohrála 1:5.

25.2.2017

Startuje hokejový hon na Vsetín

V sobotu začíná play-off II. ligy. Ve hře o místenku do prolínací soutěže jsou všechny čtyři celky z kraje

22.2.2017

HOKEJ: Šumperk - Opava 4:1

Opavští hokejisté neurvali v dračím doupěti ani bod. Ze Šumperku si vezou porážku 4:1. Jejich výkon nebyl podle slov trenéra Pavla Hulvy až tak špatný.

18.2.2017

HOKEJ: Opava – Valašské Meziříčí 3:4 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Hokejisté opavského Slezanu nezvládli důležitou domácí bitvu s Valašským Meziříčím. Opavský tým prohrával o dva góly, pak sice třemi zásahy otočil skóre. Bobři ale v závěru třetí třetiny srovnali a ovládli i nájezdy. Opavští tak berou jen bod, výhra Hodonína nad Technikou je navíc odsunula zpátky na pátou příčku tabulky.

18.2.2017

Miroslav Glos: Musíme zvládnout následující čtyři roky

/ROZHOVOR/ Na zimním stadionu v Opavě rozhodně nepanuje idylka. Kromě toho, že odešel brankář Dušan Šafránek, skončil jeden z jednatelů Milan Kolář, došlok odhlášení juniorky z rozehrané soutěže a kvůli nedostatku hokejistů také ke spojení žákovských kategorií.

14.2.2017

HOKEJ: Opava - Poruba 2:3 po prodloužení

Hokejisté opavského Slezanu znovu podlehli Porubě. V letošním ročníku už popáté. V derby na domácím ledě sice prohrávali, dvěma góly však skóre otočili a ještě devět minut před koncem vedli. Pak ale ostravský celek srovnal a prodloužení rozhodl ve prospěch porubského celku Illéš, jenž v extralize nastupuje za Vítkovice.

11.2.2017

HOKEJ: Kopřivnice - Opava 3:6

Mocný finiš opavských hokejistů pokračuje. Slezan vyhrál v Kopřivnici a bodově se dotáhl na čtvrtý Hodonín. Poprvé se v základní sestavě Opavy objevil brankář Jakub Urbisch a hned byl za hvězdu, ve třetí třetině dokonce chytil trestné střílení.

8.2.2017

HOKEJ: Opava - Nový Jičín 4:1

Hokejisté opavského Slezanu oživili naději na atak čtvrté příčky. Poté, co Hodonín chytil debakl ve Valašském Meziříčí, porazila Opava na domácím ledě Nový Jičín 4:1 a na hodonínského soka ztrácí tři body.

7.2.2017

Lukáš Galvas odehrál tisící zápas v extralize

Zkušený hokejový obránce Lukáš Galvas, který obléká dres Třince, v neděli nastoupil ke svému tisícímu. zápasu v extralize. Oceláři ale podlehli Liberci v poměru 3:4.

4.2.2017

HOKEJ: Hodonín - Opava 6:3

Hokejistům Slezanu přímý souboj o čtvrté místo nevyšel. Na ledě Hodonína inkasovali šest branek. Přitom vstup do zápasu hosté až tak špatný neměli.

1.2.2017

Aleš Kilnar: Angažmá v Opavě mě vysvobodilo

/ROZHOVOR/ Vypadalo to, že hokejový útočník Aleš Kilnar si v letošní sezoně příliš hokejové radosti neužije. V Porubě vypadl ze sestavy. Vysvobození přišlo o vánočních svátcích. Začal trénovat s Opavou a trenér Pavel Hulva mu nabídl kontrakt.

28.1.2017

HOKEJ: Technika Brno - Opava 0:6

Slezan to na Techniku umí. Opět byl proti ní stoprocentní, navíc domácím hokejistům nadělil šestku. Naopak na druhé straně se Michal Wanecki radoval z vychytané nuly.

27.1.2017

Slezan má posily do útoku

Se dvěma novými útočníky může počítat trenér hokejového Slezanu Pavel Hulva.

25.1.2017

HOKEJ: Vsetín - Opava 6:2

Vítězná série opavských hokejistů se zastavila na čísle šest. Slezan ve středu na vsetínském Lapači bojoval, ale nestačilo to. Favorit definitivně zlomil odpor opavského výběru ve třetí třetině.

24.1.2017

Suchou nohou do „Zátoky pirátů" aneb Hlučínské jezero v sevření ledu

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Motorkáři, běžkaři, hokejisté, bruslaři, nadšenci na čtyřkolkách a v neposlední řadě i turisté. Všechny lze v těchto dnech potkat na zamrzlém Hlučínském jezeře – bývalé štěrkovně, která se stala zimní atrakcí. Parkoviště před areálem je plnější než v letní koupací sezoně.

24.1.2017

Michal Wanecki táhne Slezan k výhrám

Našli opavští hokejisté novou gólmanskou jedničku? Po odchodu Dušana Šafránka do Havířova dostal důvěru trenéra Pavla Hulvy mladý brankář Michal Wanecki a zatím ji splácí výborně. Ve všech zápasech nového kalendářního roku totiž Slezan zvítězil a s Waneckim v brance ještě neztratil ani bod.

21.1.2017

HOKEJ: Opava - Šumperk 6:3

/FOTOGALERIE/ Slezan je k nezastavení. V sobotu vyhrál pošesté v řadě, když na domácím ledě porazil ještě loni prvoligový Šumperk 6:3.

21.1.2017

Jakub Vítek: Konečně se k nám přiklonilo i štěstí

/ROZHOVOR/ Slezan ve středu dvakrát ve třetí třetině na ledě Valašského Meziříčí prohrával, nakonec si odvezl vítězství 4:3. Dvěma brankami se blýskl útočník Jakub Vítek, který dvě minuty před koncem zaznamenal i rozhodující trefu.

18.1.2017

HOKEJ: Valašské Meziříčí - Opava 3:4

Pátý zápas v řadě se podařilo ve středu vyhrát opavským hokejistům. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy zvítězili na ledě Valašského Meziříčí, když tři body zařídil dvě minuty před koncem Jakub Vítek.

18.1.2017

Dušan Šafránek: Z Opavy se mi nechtělo, ale Havířov si užívám

/ROZHOVOR/ Šestou sezonu načal letos v opavském dresu brankář Dušan Šafránek. Nečekaně ji ale ve slezské metropoli nedochytá. Jeden z nejlepších gólmanů druhé hokejové ligy posílil prvoligový Havířov. Sám s takovým scénářem přitom nepočítal.

11.1.2017

HOKEJ: Opava - Kopřivnice 4:2

Hokejový Slezan porazil doma nepříjemnou Kopřivnici a je vidět, že má formu. Skvělou bilanci si drží brankář Wanecki, který své tři starty proměnil ve tři vítězství.

7.1.2017

HOKEJ: Nový Jičín - Opava 2:5

/FOTOGALERIE/ Mají formu. Po vítězství nad Hodonínem zvládli opavští hokejisté i sobotní duel v Novém Jičíně.