Břeclav do utkání nevstoupila dobře a od 6.minuty dotahovala vedení soupeře. Vyrovnání však přišlo rychle, v 8. minutě se trefil Nekvasil. Celých čtyřicet minut byla Břeclav lepším týmem a Opavu přehrávala, nakonec to však byla ona, kdo z ojedinělé šance na konci druhé třetiny dokázala vstřelit branku.

Odpověď Břeclavi byla opět rychlá. Po 36 sekundách třetí třetiny vyrovnal Mráz. Další branku už diváci v Alcaplast aréně neviděli, a to ani v prodloužení. V loterii samostatných nájezdů byli úspěšnější hosté, a tak si z Břeclavi odváží dva body.

Břeclav nastoupila do utkání i s dvěma novými tvářemi, ani Hlouch, ani Gajda se však do statistik zápasu nezapsali. Už ve 2. minutě ujel břeclavské obraně hostující kapitán Pavelek, Němec jeho polovysokou střelu vyrazil ramenem.

V podobné situaci se ocitl v 6. minutě právě Hlouch, ale opavský brankář Trenčan si s jeho bombou poradil. Výhodu jednoho hráče v poli si poprvé vyzkoušeli hosté a ihned také trestali. Kukolovu střelu od modré nikdo netečoval a ta Němcovi propadla až do branky – 0:1.

V 8. minutě se poroučel na trestnou lavici i hostující hráč a i Břeclav ukázala, že přesilovky umí využít. Strýček nahodil puk od modré čáry a Nekvasil do ní ukázkově vložil hůl – 1:1. Následně mohla Břeclav dokonce vést, Pelán zblízka přeloboval nejen Trenčana, ale i celou branku.

A další tutovky Lvů následovaly. Ve 12.minutě v samostatném nájezdu mířil jen těsně vedle Prachař a za minutu se na dojíždějícího Habrovce odrazil puk a ten o tělem dopravil do brány. Rozhodčí však stál blízko a rezolutně rozpažil. A když tři minuty před koncem první části spálil třetí tutovku Klimovič, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

I po změně stran měla více ze hry Břeclav a většinu času trávila v útočném pásmu. Ve 23. minutě ukázali Mráz se Sedláčkem, že jsou sehraná dvojice, jejich technická parádička ale gólem neskončila. Stejně dopadla i Klimovičova střela z 25. minuty, která se odrazila od tyče do hřiště.

Břeclav si v polovině zápasu vytvořila drtivý tlak, Lvi Slezany přestříleli 17:7, puk několikrát proletěl naprázdno brankovištěm, ale Trenčan odolával. Jako blesk z čistého nebe přišel druhý gól hostů. Když už se blížil konec třetiny, nedokázali domácí obránci puk včas uklidit, mezi kruhy se ho zmocnil Tichý a nedal Němcovi šanci – 1:2.

Diváci, kteří přišli po přestávce později do hlediště, promeškali vyrovnávací branku Břeclavi. Trenér na poslední dvacetiminutovku prostřídal sestavu a tento krok mu vyšel. Ze hry uběhlo jen 36 sekund, když Mráz napálil kotouč od hrazení a ten Trenčanovi kolem tyčky propadl – 2:2.

Hra se postupně vyrovnala, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Ve 45. minutě zapomněli bránit domácí a Grofek s Černým jeli dva na jednoho, Němec se však stihl přesunout. Další šanci strhnout vedení na svou stranu měl po hrubce Nekvasila Černý, jeho blafák však domácí gólman vystihl.

Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém tři stovky diváků viděli několik šancí i vyloučení na obou stranách. Branka však nepadla. V nájezdech břeclavští útočníci selhali, naopak Opavští dvakrát překonali Němce a odvezli si na sever Moravy bonusový bod.

„Měli jsme na vítězství v normální hrací době. Téměř celý zápas se hrál v naši režii,“ řekl opavský trenér Karel Suchánek. „Udělali jsme ale chyby, které dokázal soupeř potrestat. Nicméně ještě v poslední minutě zápasu jsme sahali po vítězství, domácí se vůbec nemohli dostat z vlastního obranného pásma, domácí držel skvělý gólman Němec,“ poznamenal kouč Suchánek.

HC Břeclav - HC Slezan Opava 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 9. Nekvasil (Mráz, Strýček), 41. Mráz (pelán, Sedláček) - 6. Kukol (Měch), 38. Tichý (Kocián), roz. nájezd Grofek. Rozhodčí: Mech. Vyloučení 3:6, navíc Skokan (BV) OT 10 minut + do konce utkání, Procházka (BV) OT 10 minut. Využití 1:1. Díváci: 300.

HC Břeclav: Němec – Strýček, Bokroš, Procházka, Gajda, Habrovec, Zapletal, Nedvěd – Mráz, Sedláček (C), Nekvasil – Pelán, Karný (A), Prachař (A) – Hlouch, Klimovič, Čikl – Skokan
HC Slezan Opava: Trenčan – Kukol (A), Vitásek, Kolničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch (A), Černý – Kocián, Pavelek (C), Chalupa- Suchánek,Tůma, Glabazňa