HOKEJ: Hodonín - Opava 5:1

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Pět puků musel vytahovat ze své branky nový opavský gólman. Drtiči tak prodloužili sérii vítězných zápasů na sedm. Tentokrát jasně přehráli osmou Opavu, pojistili si play off a upevnili sedmou příčku.

2.2.2011

Drtiči jasně přehráli Opavu 5:1.Foto: DENÍK/Petr Turek

V devíti utkáních v řadě si Hodonínští připsali alespoň bod. Šňůru chtěla přetrhnout Opava s novým gólmanem v zádech. Filip Šindelář přišel posílit Slezany z extraligových Vítkovic. Ten se vrátil do Opavy téměř po roce.

„Jsme s ním spokojení, ale nevím, jak to bude dál. Vítkovicím se zrovna zranil Roman Málek i Martin Prusek, takže uvidíme,“ přiblížil situaci trenér Opavy Kamil Glabazňa.

Hosté byli v úvodu aktivní, ale brzy šli do čtyř. To když byl vyloučený opavský obránce Vrábel za to, že využil dvou hokejek. První velkou šanci měl domácí Hollý, ale Šindelář byl pozorný. Na druhé straně vyzkoušel Peksu Kocián. Podobně úspěšní byli i domácí Hoza s Juráskem a hostující Polok.

„Opava začala dost aktivně, agresivně. Jakýsi problém jsme s tím měli. Pak jsme si něco řekli,“ uvedl domácí trenér Svatopluk Číhal.

Na první zásah se čekalo až do 13. minuty. To využil přesilovku nenápadnou střelou Beňa. Hned nato mohl zvýšit Jurásek a Barták. V přesilovce mohli Slezané Polokem srovnat, ale Peksa betonem šanci zneškodnil. Hned z protiútoku poslal Kuba puk do jízdy Hozovi, který nezaváhal – 2:0.

Ještě před přestávkou mohlo být veseleji na domácí straně. Nejdříve Rehuš trefil břevno a pak Tomášek minul prázdnou Šindelářovu branku. Ve druhé třetině se delší dobu čekalo na další gól, a to až do poloviny utkání. Po přihrávce Juráska zvýšil v přesilové hře na 3:0 Rehuš.

Hosté měli několik možností snížit v minutu a půl trvající přesilovce pět na tři. Ale udeřilo na druhé straně. Ke zcela volnému Sajdlovi se odrazil puk, kterým hodonínský útočník vymetl pavučiny v opavské kleci. „Už v první třetině jsme měli plno šancí, které jsme neproměnili. Dneska jsme selhali v koncovce. Pokud takto budeme hrát i v play off, tak to ani nemá cenu,“ kroutil hlavou trenér Opavy Kamil Glabazňa.

Závěrečná dvacetiminutovka byla ve znamení vylučování. Nejprve šel pod sprchy po dvojnásobné „panence“ Beňa. Hosté ale přesilovku nevyužili, snížili až ve vlastním oslabení. Černý poslal zapomenutý puk za Peksu. Hosté mohli zápas ještě zdramatizovat, ale kvůli faulu Vrábla, který trefil Hozu ramenem do hlavy, hráli pět minut ve čtyřech.

Domácí forvard zápas nedohrál. Pěknou tečku šlágru druhé skupiny udělal pětašedesát sekund před koncem střídající Podešva, který dokonale využil Juráskovy nabídky. „Jsem spokojený. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Celý mančaft odevzdal hodně dobrý výkon, včetně brankáře. Jen škoda té nuly, ale to není tak podstatné. Hlavně jsme udělali s dobrým soupeřem dobrý výsledek, a pozvali jsme si tak lidi na další domácí zápas s Břeclaví,“ hodnotil sedmé vítězství v řadě Číhal.

V sobotu zajíždějí jeho svěřenci na led posledního týmu skupiny, Frýdku-Místku. „Jsme rádi, že jsme vítězstvím nad Opavou potvrdili play off. Tedy základní cíl je splněný. Teď chceme důstojně dohrát tuto část soutěže. Dostanou šanci všichni hráči. Vrátí se nám akademici a ti, co jsou nemocní, se doléčí. Věřím, že pak budeme nachystaní na play off,“ dodal hodonínský kouč.

Slezan nebral hodonínský duel jako souboj o lepší výchozí pozici do play off. „Nám je úplně jedno, jestli budeme osmí, nebo sedmí. Šumperk, Orlová nebo Havířov jsou momentálně úplně někde jinde, než jsme my,“ uzavřel Glabazňa.

Hodonín – Slezan Opava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Beňa (Kuba, Tomášek), 17. Hoza (Kuba, J. Šindelář), 31. Rehuš (Jurásek, Slavík), 38. SaJdl (Hollý), 59. Podešva (Jurásek) – 50. Černý. Rozhodčí: Škach – Matěj, Snílek. Vyloučení: 10:9, vyšší trest: Beňa Dku – Vrábel 5 + DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1
Opava: F. Šindelář – Vrábel, Tichý, Bednárek, Pavelek, Tůma – Grofek, Měch, Kocián – Černý, Polok, Herman – Wolf (41. Suchánek), Mlýnek, Chalupa

Autor: Petr Turek

2.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.