HOKEJ: Kopřivnice - Opava 3:6

Mocný finiš opavských hokejistů pokračuje. Slezan vyhrál v Kopřivnici a bodově se dotáhl na čtvrtý Hodonín. Poprvé se v základní sestavě Opavy objevil brankář Jakub Urbisch a hned byl za hvězdu, ve třetí třetině dokonce chytil trestné střílení.

11.2.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Petr Widenka

Opava odejela do města Tatrovek v nekompletním složení. Chyběli marodi Holík s Chalupou, v brance dostal poprvé šanci od začátku Urbisch.

„Chtěl jsem, ať si Michal Wanecki odfrkne, ve středu odchytal těžké utkání. Navíc Kuba Urbisch si říká svou dobrou prací o šanci. V Kopřivnici nezklamal, pro play off máme dva kvalitní gólmany," pochvaluje si trenér Opavy Pavel Hulva.

„V Kopřivnici se Opavě dlouhodobě nedaří, snad tam ještě ani nevyhrála. Proto jsme změnili styl hry, chtěli jsme hrát útočně, to se nám dařilo. I když jsme hned v úvodu inkasovali branku, dokázali jsme do konce třetiny výsledek otočit.

Domácí byli nepříjemní. Rozhodující moment přišel při našem vedení 4:3, když domácí jeli trestné střílení, Kuba Urbisch ho ale chytil. Za předvedený výkon jsme si vyhrát zasloužili," shrnul Pavel Hulva.

HC Kopřivnice – HK Opava 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Poruba (Tomášek), 31. Vyčesaný (Mach), 53. Vyčesaný (Pěnčík) – 17. Vítek (Pavelek, Selingr), 20. L. Černý (Herman), 24. Herman (Mosler), 26. Polok (Selingr, Wolf), 58. Wolf (Sysala), 60. Vítek (Kilnar)
Opava: Urbisch – Galvas, T. Černý, Slavík, Tůma, Mosler, Šindelář – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, L. Černý, Vítek - Herman, Sysala, Pavelek - Fedor, Štindl, Rousek. Trenér Pavel Hulva

11.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Otická a ZŠ pro tělesně postižené

Dermoplastický model slůněte krátce před dokončením.

V muzeu je k vidění další preparát slona indického

/FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Obyvatelé si oddechli: herna v Osadě míru už je minulostí

Aby se jí zbavili, zakázali v Dolním Benešově provoz nonstopů i hazardu. Po několika letech se konečně dočkali. Herna totiž byla před několika měsíci uzavřena.

Rozestavěné obchvaty jsou teď v bezpečí

Klíčové dopravní stavby v regionu budou mít příští rok zelenou, ale například opravy krajských silnic čeká pro přiškrcený rozpočet velmi nejistá sezona.

Ženu ohrozil truhlík s květinami, který se zřítil přímo na chodník

V místech, kde se truhlík s květinami zřítil, je velký pohyb lidí. Je tedy velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.