Hned v úvodu zápasu si domácí celek vytvořil první vyloženou šanci. Seidler zpoza branky našel Kilnara, kterému ve skórování zabránil skvělým zákrokem Šafránek. V čase 9:31 však Kubáň vyrazil ránu Poloka jen k dojíždějícímu Tichému, jenž doklepl puk do prázdné branky, a Opava vedla.

Odpověď porubských borců na sebe nenechala dlouho čekat. Stačilo deset sekund a Sedlář pohotovou dorážkou srovnal na 1:1. Krátce nato Selingra vychytal Kubáň a do kabin se šlo za nerozhodného skóre.

V polovině utkání Ostravané strhli vedení na svou stranu, když Stejskal střelou z mezikruží procpal puk mezi betony Šafránka. Následně po ráně Selingra neudržel Kubáň puk ve své moci a Galvas zazvonil na tyčku. V závěru druhé části po zakončení Baďury se kotouč plížil kolem brankové čáry, jenže před dotírajícím Svobodou jej Kubáň schoval v lapačce.

Na startu třetího dějství Kilnar si položil Šafránka, ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton. Pak Selingr vysunul Poloka a ten v ideální pozici netrefil domácí klec. Slezan pak překvapivě udeřil v oslabení. Vítek pláchl obráncům, rozhýbal Kubáně a zamířil přesně mezi betony – 2:2.

Opavští drželi nadějný výsledek, navíc v čase 51:24 po Wolfově přiťuknutí z pravého kruhu vypálil Herman a Slezané podruhé v utkání vedli. Ani tentokrát však jejich radost netrvala dlouho, když za 45 sekund vyrovnal Stejskal. V závěru porubský bek Peslar trefil v přesilovce tyč, ale šlo se do prodloužení, kde opavské vítězství trefil svým druhým zásahem v utkání Tichý.

V sobotu čeká opavský tým další složitá mise. Na svém ledě totiž vyzvou suveréna z Frýdku-Místku. Zápas startuje v 17 hodin.

HC RT TORAX Poruba 2011 – Hokejový klub Opava 3:4 po prodloužení (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Sedlář (Vajda), 28. Stejskal (Seidler, Slavík), 53. Stejskal (Vrána, Puškár) – 10. Tichý (Polok, Selingr), 45. Vítek, 52. Herman (Wolf), 63. Tichý (Polok). Rozhodčí: Koliba – M. Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 3:4, navíc Puškár (Poruba) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1
Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Pavelek, Vrabel – Rousek, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Baďura, L. Černý, Svoboda – Herman. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek