Slezané vstoupili do utkání výborně, už po 110 sekundách totiž vypálil Tůma, vsetínský gólman Hromada jeho ránu vyrazil jen před sebe, Tůma jej napodruhé překonal a otevřel skóre. Hned vzápětí mohlo být vyrovnáno, když Daněk šikovně tečoval od modré a zazvonil na tyčku opavské branky.

Valachům se podařilo srovnat v 9. minutě, kdy po závaru po vhazování před Šafránkem důrazně poslal puk za brankovou čáru Kolařík. Krátce nato mohl skóre otočit Daněk, ale z trestného střílení nedokázal zasunout kotouč do branky Slezanu.

Hosté šli do vedení v čase 17:49, kdy Zúbek přiťukl touš Kolaříkovi, a ten podruhé propálil Šafránka. V závěru první části mohla Opava se Vsetínem srovnat krok, jenže pumelice Kysely bez přípravy jen těsně minula horní tyčku hostující klece.

V polovině hosté odskočili Slezanům do dvoubrankového trháku. Domácí obrana zapomněla na Kolaříka, ten sice svůj samostatný únik třetím gólem nezavršil, ale jeho akci dokončil dojíždějící Zúbek a upravil na 1:3.

Na startu třetí části mohli Vsetínští svůj náskok ještě navýšit, opavský tým však podržel skvělý Šafránek. Opava začala tlačit a deset minut před koncem se v dobré pozici ocitl Chalupa, jenže jeho pokus zblízka zpacifikoval Hromada.

Slezané si vynutili několik přesilovek, mezi nimi dokonce jednu zkrácenou dvojnásobnou, přidat alespoň kontaktní gól se jim nepodařilo. Naopak 55 vteřin před koncem přidali Valaši v přesilovce díky trefě Zúbka čtvrtý zásah a podepsali prohru Slezanu. Opavští tak doma výhru na ledě Valašského Meziříčí nepotvrdili, naopak Vsetín vyhrál pošesté v řadě.

HC Slezan Opava – VHK Vsetín 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Tůma – 9. Kolařík (Vaněk), 18. Kolařík (Zúbek), 34. Zúbek (Kolařík, Tesařík), 60. Zúbek (Vaněk, Kolařík). Rozhodčí: Koliba – Moravec, Řezáč. Vyloučení: 5:11. Využití: 0:1
Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tůma, T. Černý, Mosler, Vrabel, Pavelek – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Vaněk. Trenéři David Musial a Karel Suchánek