Opavští hokejisté v úvodu zápasu přežili dvě přesilovky domácích a sami udeřili. Nová posila, právě z Nového Jičína, obránce Martin Koloničný tvrdě vystřelil od modré, gólman Slovák puk vyrazil pouze k Chalupovi, který otevřel účet zápasu.

Do kabin šla ovšem obě mužstva za nerozhodného stavu. V 18. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovku. Tu se jim Pavlem Hruškou podařilo proměnit. Ve druhé třetině hýřili Opavští aktivitou a brankář Slovák musel být neustále ve střehu. Dvakrát vychytal Kukola, poté i Koloničného.

Když už byl překonaný, pomohla mu branková konstrukce, jak tomu bylo v případě střely Tichého. Ve 34. minutě už ovšem strážce novojičínské svatyně kapituloval. Domácí chybovali v rozehrávce, puku se zmocnil Pavelek, našel Kociána, jenž se nemýlil – 1:2.

Vedení Opavských bylo ovšem chvilkového charakteru. Pavel Hruška vzápětí vyrovnal. Jenomže ani domácí si radosti dlouho neužili. Opět přišla chyba v rozehrávce, kdy se urval Tomáš Polok a svůj samostatný nájezd proměnil ve třetí branku.

Do třetí části sice vstoupili domácí náporem, avšak na brankáře Iláše byli krátcí. Hráči Slezanu hráli trpělivě a čekali na svou šanci. První přišla pět minut před koncem. Jenomže slovinský útočník Miha Verlič neuspěl.

Dvě minuty před koncem normální hrací doby zaúřadoval zkušený Měch, vybídl ke skórování Kociána a ten pečetil vítězství Opavy 2:4.

„Určitě se jednalo o vyhecovaný zápas,“ začal s hodnocením utkání trenér Slezanu Karel Suchánek. „Chtěli jsme hrát na čtyři útoky a tři obrany, tím pádem být stále aktivní. Bohužel hned na začátku zápasu jsme hráli oslabení a soupeř měl navrch,“ poznamenal opavský trenér, podle kterého mohli Opavští rozhodnout ve druhé třetině. „Jenomže jsme neproměnili celou řadu šancí,“ litoval kouč.

„Za rozhodující moment považuji samostatnou akci Tomáše Poloka. Jeho branka nás postavila na nohy,“ uzavřel trenér Karel Suchánek.

Nový Jičín - Slezan Opava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Pavel Hruška (Petr Hruška, Pavlačka), 35. Pavel Hruška (Šimo, Bacul) - 12. Chalupa (Koloničný, Herman), 34. Kocián (Pavelek), 40. Polok, 58. Kocián (Měch, Měkýš). Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 800

Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Gulda st., Hruška Pe., Hruška Pa., Chvostek, Toman J. - Toman R., Toman M., Tomášek - Šimo, Pavlačka, Bacul, - Sluštík (13. Uhlár), Marosz, Skaloš – Zedník
Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Plánovský, Žídek, Měkýš, Koloničný - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Tůma, Glabazňa - Herman, Verlič, Chalupa

Hokejisté vyhráli! Na řadu přišla odměna – tradiční tatranková smršť

Vítězné tažení opavských hokejistů v Novém Jičíně sledovala i hrstka opavských fanoušků, a ti byli pořádně slyšet. V ochozech novojíčínského zimáku nechyběl ani Džeky.

„V Jičíně nás bylo něco kolem patnácti. Výjezdu nelitujeme, bylo se opravdu na co dívat,“ chválil hokejisty jeden z fanoušků Jan Pitřík.

„Mohli jsme rozhodnout už dříve, ale zbytečně jsme se nechávali vylučovat. Při hře pět na pět neměli domácí příliš šancí,“ všiml si opavský fanoušek. Po vítězném duelu nechyběla ani závěrečná děkovačka.

Hokejisté byli za výhru odměněni od kotle tradičně tatrankami. „Tatranky musí být,“ dodal Pitřík.