Slezané nezačali ideálně, už po 62 sekundách hry totiž putoval na trestnou lavici a Zubři dostali hned v úvodu utkání přesilovku. Tu ale neproměnili. Opava přežila domácí nápor a začala kousat také.

Ve 12. minutě se v první velké šanci ocitl po teči jednoho z rozhodčích hostující Baďura, ale zblízka netrefil branku. Krátce nato zachytil odražený puk rozjetý Herman, ale na brankáře Vojtka si nepřišel. Stejně jako na konci první třetiny, kdy Goiš našel Šťastného, jenže toho vychytal opavský gólman Šafránek.

Do druhého dějství vstupoval Slezan s početní výhodou v kapse, pak však Kocián zahákoval Osinu a bylo po přesilovce. Pak si ale Opava vynutila minutu a padesát vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, a přesto, že si vytvořili těsný zámek, málo stříleli, a Vojtek tak nekapituloval.

O chvíli později hráli prakticky stejně dlouhou také Zubři, ale ani oni ji nevyužili. Přerovský tlak se s přibývajícími minutami stupňoval a v přesilovce mohli domácí udeřit. Po ráně Sakrajdy se kotouč vrátil před branku, kde stál osamocený Kolář, ale Šafránek máchl lapačkou a senzačně zastavil letící puk.

Třetí třetina nabídla z obou stran opatrný hokej, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, a duel tak nakonec dospěl do prodloužení. V něm mohl rozhodnout domácí bek Osina, z dobré pozice však netrefil opavskou klec.

O osudu utkání tak musely rozhodnout až nájezdy. V nich se nejprve trefil hostující Polok, Osina ale na Šafránka nevyzrál. Pak se prosadil kapitán Slezanu Měch, za domácí srovnal Dostálek, ale když Wolf ve třetí sérii znovu prostřelil Vojtka, opavská střídačka vybouchla radostí. Opavským tak sezona nekončí, naopak už v úterý se na jejich stadion stěhuje semifinálová série.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Měch. Rozhodčí: Dědek, Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 2750. Stav série: 2:1
Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman. Trenéři David Musial a Karel Suchánek