Opavští nevstoupili do semifinálové odvety proti Přerovu vůbec dobře a už po šesti minutách prohrávali, když od pravého kruhu napřáhl Sakrajda a tvrdou ranou nachytal Šafránka na švestkách.

Zubři měli povedený start i do druhé dvacetiminutovky, kdy přesilovou hru využil Sedlák, jenž za záda Šafránka usměrnil odražený puk po dělovce Paly od modré. Neuběhlo ani šest minut a Přerovští přidali třetí zásah. To když po zaváhání opavské obrany získal puk David Šťastný, předložil jej Popelkovi a bylo to 0:3.

Pak dostali dvě početní výhody v řadě Opavští, a přestože první z nich neproměnili, smutnit dlouho nemuseli. Tu druhou totiž využil po přiklepnutí Vítka Kysela a snížil. Radost domácích borců ale netrvala dlouho, protože hned o 25 sekund později vrátil Zubrům tříbrankové vedení Procházka.

Při hře čtyři na čtyři navíc přidal pátý gól Dostálek a se Slezanem to vypadalo hodně špatně. Krátce nato však dobře zakombinovali Wolf s Polokem a druhý jmenovaný propálil Vojtka. Závěr druhé části se proměnil v opavský nápor, který nakonec završil gól Moslera. Ten dvě sekundy před zvukem sirény využil přesilovku a bombou od modré snížil na 3:5.

Bylo jasné, že třetí třetina nabídne pořádné drama, což se do puntíku splnilo. Ve 48. minutě totiž opavský zimní stadion explodoval radostí počtvrté. Lukáš Černý přiťukl Poloka a ten snížil na rozdíl jediné branky. Zaplněné tribuny hnaly domácí borce za vyrovnáním, ale houževnatě bránící Přerov v čele s Vojtkem nepouštěl Opavu na dostřel.

V závěru měl Slezan velikou šanci srovnat, hrál přesilovku podpořenou o hru bez brankáře. Naděje Opavských ale trvaly jen deset sekund, pak totiž Sedlák svým druhým zásahem poslal puk do opuštěné branky domácích a stanovil konečné skóre na 4:6. V neděli tak budou hrát Slezané o naději.

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 4:6 (0:1, 3:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Kysela (Vítek, Měch), 37. Polok (Wolf, Baďura), 40. Mosler (Měch, Tichý), 48. Polok (L. Černý) – 6. Sakrajda (Kolář, Procházka), 22. Sedlák (D. Šťastný, Pala), 27. Popelka (D. Šťastný, Sedlák), 32. Procházka (Kolář), 33. Dostálek (Kudělka, Polák), 60. Sedlák (Polák). Rozhodčí: Fiala, Vaněk – Ganger, Konvička. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2482. Stav série: 0:2

Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman – Rousek. Trenéři David Musial a Karel Suchánek
Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Kolář, Procházka, Sakrajda. Trenér Petr Dočkal