HOKEJ: Poruba - Opava 1:5

Poruba – Trvalo to přes dva měsíce, ale nyní se opavským hokejistům konečně zadařilo. Poprvé v letošní sezoně totiž svěřenci trenéra Karla Suchánka zvítězili venku za tři body. O opavském vítězství na ledě Poruby rozhodla první třetina, v níž si Opava vypracovala tříbrankové vedení a další góly mohla ještě přidat.

22.11.2012

HC Slezan Opava. Ilustrační foto.Foto: Ivo Dudek

Slezan měl do utkání vskutku raketový nástup. Už po čtyřiačtyřiceti sekundách hry se Opavští dostali ve třech před Gleicha a důrazný Mlýnek otevřel skóre zápasu. Netrvalo dlouho a defenziva domácího mužstva nechala opavským hráčům opět mnoho prostoru. Ránu Poloka sice Gleich dokázal zpacifikovat, jenže k odraženému puku se dostal jako první Herman, na jehož dorážku už byl porubský strážce svatyně krátký.

Hosté byli pány na ledě a v 16. minutě přišla na řadu další branka. Po ubráněném oslabení první opavská formace nakoukla do útočného pásma a Polokova střela zápěstím zaplula krásně pod horní tyčku bezmocného Gleicha – 0:3. RT Torax byl zralý na ručník. Zvýšit opavské vedení mohl po chytré nahrávce Wolfa Chalupa, ale tváří v tvář porubskému brankáři neuspěl a těsně před koncem první třetiny ještě na horní tyčku zazvonil agilní Kocián.

Začátek druhé dvacetiminutovky patřil k nejzajímavějším pasážím duelu. Slezan si v jejím úvodu vytvořil drtivý tlak, z něj však nezapršelo. Sám před gólmanem totiž selhal Vítek a brankovou konstrukci orazítkovala bomba Hermana. Zazlobila ovšem i Poruba, jenže Sedlář puk mezi Šafránkovými betony nepropasíroval.

Svůj druhý zásah mohl na druhé straně přidat Mlýnek, Gleich si ale s jeho blafákem i s velkou porcí štěstí poradil. Pak však domácí zadáci zapomněli na Chalupu, jenž zůstal osamocený před brankou a procedil kotouč skrz Gleicha. Družina trenéra Tomáše Sršně přispěchala s bleskovou odpovědí, kdy zkušený Hašek pohodlně doklepl touš za záda Šafránka – 1:4.

Vrátit Porubu do utkání mohli před koncem druhého dějství Vaněk s Bučkem, avšak Šafránek svou branku zamknul. Třetí část zahájil Mlýnek zajímavým sólem, zuby si ale vylámal na Gleichovi, kterého o necelých sedm minut později opět zachránila tyčka, na kterou otiskl puk Vítek. S blížícím se koncem utkání nabídli domácí Slezanu řadu přesilových her a Opava s radostí využila v čase 59:33 svou dvojnásobnou přesilovku, když Moslerovu dělovku od modré vyrazil Gleich přímo na hůl Wolfa, který se nemýlil a upravil na konečných 1:5.

„Myslím si, že rozhodly hlavně tři rychlé branky v první třetině a to jsme ještě další brankové situace nedotáhli do konce. První třetina mohla klidně skončit 5:0 pro nás a nikdo by se nedivil. Zbytek utkání jsme pak jen kontrolovali. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, soupeře jsme k ničemu nepustili," řekl spokojeně opavský kouč Karel Suchánek. „Jen mi z naší strany trochu chyběla větší zodpovědnost," dodal se zdviženým prstem zkušený stratég.

HC RT Torax Poruba – HC Slezan Opava 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky a asistence: 26. Hašek (Holuša) – 1. Mlýnek (Pavelek, Kocián), 8. Herman (Černý, Polok), 16. Polok (Herman), 26. Chalupa (Vítek), 60. Wolf (Mosler, Vítek). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:3, navíc P. Prokop (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 0:1. Diváci: 251
Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler – Černý, Polok, Herman – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Wolf, Chalupa, Vítek. Trenér Karel Suchánek

Autor: Redakce

22.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 5. kola Fortuna národní ligy SFC Opava - FC MAS Táborsko 22. srpna 2017 v Opavě.
1 50

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

Dominik Půda se narodil 16. srpna 2017, vážil 3,41 kilogramů a měřil 52 centimetrů. Rodiče Hana a Dušan z Vávrovic mu synovi přejí hlavně štěstí, zdraví a lásku.
16

Do Kateřinek se po roce vrací prestižní Velká cena Opavy

/POZVÁNKA/ Do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky se budou tuto středu sjíždět závodníci se svými koňmi na čtyřdenní parkurový maraton.

Doma jsem dlouho nebyl, přiznal elitní tyčkař Balner, odchovanec Sokola Opava

/ROZHOVOR/ Odchovanec opavského Sokola a elitní český tyčkař Michal Balner říká: "Když to půjde, budu skákat dále."

Organizátor běhu Breda city trail Jan Krejčíř: V sobotu může běžet celá rodina

/ROZHOVOR/ Už v sobotu odstartuje druhý ročník běhu Breda city trail. Na startu akce, která je určena pro celou rodinu, nebude chybět Česká Miss Earth pro rok 2015 Karolína Mališová nebo český basketbalový reprezentant a kapitán BK Opava Jakub Šiřina.

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

/FOTOGALERIE/ Dva přípravné zápasy má za sebou opavský Slezan. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského nejdříve vyhráli ve Valašském Meziříčí a stejným výsledkem doma zdolali polský Janów.