Slezan měl do utkání vskutku raketový nástup. Už po čtyřiačtyřiceti sekundách hry se Opavští dostali ve třech před Gleicha a důrazný Mlýnek otevřel skóre zápasu. Netrvalo dlouho a defenziva domácího mužstva nechala opavským hráčům opět mnoho prostoru. Ránu Poloka sice Gleich dokázal zpacifikovat, jenže k odraženému puku se dostal jako první Herman, na jehož dorážku už byl porubský strážce svatyně krátký.

Hosté byli pány na ledě a v 16. minutě přišla na řadu další branka. Po ubráněném oslabení první opavská formace nakoukla do útočného pásma a Polokova střela zápěstím zaplula krásně pod horní tyčku bezmocného Gleicha – 0:3. RT Torax byl zralý na ručník. Zvýšit opavské vedení mohl po chytré nahrávce Wolfa Chalupa, ale tváří v tvář porubskému brankáři neuspěl a těsně před koncem první třetiny ještě na horní tyčku zazvonil agilní Kocián.

Začátek druhé dvacetiminutovky patřil k nejzajímavějším pasážím duelu. Slezan si v jejím úvodu vytvořil drtivý tlak, z něj však nezapršelo. Sám před gólmanem totiž selhal Vítek a brankovou konstrukci orazítkovala bomba Hermana. Zazlobila ovšem i Poruba, jenže Sedlář puk mezi Šafránkovými betony nepropasíroval.

Svůj druhý zásah mohl na druhé straně přidat Mlýnek, Gleich si ale s jeho blafákem i s velkou porcí štěstí poradil. Pak však domácí zadáci zapomněli na Chalupu, jenž zůstal osamocený před brankou a procedil kotouč skrz Gleicha. Družina trenéra Tomáše Sršně přispěchala s bleskovou odpovědí, kdy zkušený Hašek pohodlně doklepl touš za záda Šafránka – 1:4.

Vrátit Porubu do utkání mohli před koncem druhého dějství Vaněk s Bučkem, avšak Šafránek svou branku zamknul. Třetí část zahájil Mlýnek zajímavým sólem, zuby si ale vylámal na Gleichovi, kterého o necelých sedm minut později opět zachránila tyčka, na kterou otiskl puk Vítek. S blížícím se koncem utkání nabídli domácí Slezanu řadu přesilových her a Opava s radostí využila v čase 59:33 svou dvojnásobnou přesilovku, když Moslerovu dělovku od modré vyrazil Gleich přímo na hůl Wolfa, který se nemýlil a upravil na konečných 1:5.

„Myslím si, že rozhodly hlavně tři rychlé branky v první třetině a to jsme ještě další brankové situace nedotáhli do konce. První třetina mohla klidně skončit 5:0 pro nás a nikdo by se nedivil. Zbytek utkání jsme pak jen kontrolovali. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, soupeře jsme k ničemu nepustili," řekl spokojeně opavský kouč Karel Suchánek. „Jen mi z naší strany trochu chyběla větší zodpovědnost," dodal se zdviženým prstem zkušený stratég.

HC RT Torax Poruba – HC Slezan Opava 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky a asistence: 26. Hašek (Holuša) – 1. Mlýnek (Pavelek, Kocián), 8. Herman (Černý, Polok), 16. Polok (Herman), 26. Chalupa (Vítek), 60. Wolf (Mosler, Vítek). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:3, navíc P. Prokop (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 0:1. Diváci: 251
Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler – Černý, Polok, Herman – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Wolf, Chalupa, Vítek. Trenér Karel Suchánek