HOKEJ: Přerov - Opava 3:4 sn

Přerov, Opava – Dvaadvacáté kolo hokejové II. ligy zavedlo hráče opavského Slezanu do zubří arény v Přerově. O dělení bodů ve prospěch Opavy rozhodla až jediná proměněná branka samostatných nájezdů.

29.11.2010

HC Slezan Opava. Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Před 1 359 diváky začali aktivněji Zubři. Hned v první minutě musel opavský gólman Iláš zasahovat proti střele Sedláka, po dvou minutách se štěstím vyrážečkou zablokoval nebezpečný pokus Hanáka a vzápětí i Koláře.

Opava se jen těžko z obležení domácích hráčů osvobozovala, a když v 6. minutě poslal sudí Škach Bednárka na trestnou lavici, Přerov ještě přitlačil na pilu. Naštěstí Tichý vyhodil puk z opavské třetiny a Slezané si na moment oddechli. Horkou chvilku pak Opavanům připravil Coufal, jeho střela ale zamířila nad.

S koncem přesilovky si ale opavská obrana na dlouho neodpočinula. Hned po minutě a půl znovu zamířil na dvě minuty za mantinel Bednárek, sudí jeho hru posoudil jako úmyslné zdržování. Během dvouminutového obléhání Ilášovy branky se ale Zubři zmohli jen na jedinou střelu vyslanou vedle branky Kotáskem.

Opavané poprvé vážně prověřili pozornost domácího gólmana Tihláře ve 13. minutě, kdy střílel Černý. Mířil však nad břevno. Na začátku 15. minuty se přesilovky dočkala i Opava. Hned v jejím úvodu využil přečíslení Polok, ale ani on neměl přesnou mušku. Pak to přišlo. Třicet vteřin před koncem přesilovky roztočili před přerovskou brankou Opavané kolotoč, ze kterého Tichý prostřelil brankáře, a Slezan vedl 0:1.

Další vhazování, ukazatel se posunul o 33 vteřin, opavský Chalupa posunul kotouč k Suchánkovi a ten jej poslal za záda brankáře Tihláře – 0:2. Dvougólová radost v táboře hostů vydržela až do předposlední minuty, kdy unikl na modrou domácí Vlček a střelou do horního růžku nachytal Iláše na švestkách – 1:2.

V samotném závěru třetiny nabídl domácí Ferenc Opavanůmještě jednu výhodu přesilovky, ale Tichého střela pět vteřin před klaksonem už na brankáře nevyzrála.

Druhou dvacetiminutovku Slezané zahájili v pěti proti čtyřem domácím, ale využít toho nedovedli. Po několika akcích před oběma brankami se do černé trefil ve 26. minutě Polok, který zužitkoval nahrávku od Hermana, a Opava vedla 1:3. Jenže domácí se nepoložili a naopak ve zbytku stejné minuty dokázali snížit, když po kombinaci druhého útoku zakončil Kotásek – 2:3.

Přerov se tak znovu posadil do sedla a Opava se začala bránit. Ve 27. minutě pak sudí ohodnotil souboj Tichého jako napadení a poslal jej na dvě minuty mimo hru. Na Iláše nejprve dorážel Pala, hned po něm Hanák a do třetice Ditrich, ale opavský strážce mezi tyčemi byl pozorný. Bohužel ale na trestnou lavici za chvilku putoval i Bednárek, a Zubři tak ve svém tlaku pokračovali další dvě minuty. Naštěstí bez gólového efektu.

A vylučovalo se dál. Nejprve si šel odpočinout domácí Coufal, pak současně jeho spoluhráč Hanák a Opavan Grofek, k němu si po minutě přisedl Herman, a než třetina skončila, trestnou lavici si vyzkoušeli také opavský Tůma a domácí Ditrich. Více práce v těchto chvílích měl brankář Opavy, který úspěšně odolal Sedlákově dorážce, pokusům Kočary s Kotáskem a neuvěřitelné bombě od Faltýnka.

Za Opavany provokoval domácí obranu snad jen Měch.

V přesilovkách se také pokračovalo hned od začátku poslední části hry. Poté, co Iláš nedovolil domácímu Coufalovi prostřelit jej, v následném souboji zahrál Tůma loktem a musel mimo hru. Rozhodnutí sudího Škacha se mu ale nelíbilo, a tak byl za protesty odměněn deseti minutami navíc. Zubři ale nabídnutou šanci nevyužili.

Na konci 48. minuty zastavil domácí gólman prudkou střelu Pavelka a vzápětí z tlačenice u tyče Ilášovy branky neuspěl ani domácí Kotásek. V 50. minutě na Opavu přišla další pohroma - za zásah do oblasti hlavy a krku Sedláka při souboji u mantinelu dostal trest 2 + 10 minut Tichý. Tentokrát vodu na svůj mlýn Přerov využil. Kombinace Hanáka, Vlčka a Kočary rozhodila Iláše natolik, že poslednímu jmenovanému stačilo jen lehce tečovat puk a bylo to 3:3.

V hektické závěrečné desetiminutovce se víc vylučovalo, než hrálo. Několik trestů padlo na obou stranách, posledním byl v čase 59.15 hostující Kocián, který z vlastního pásma vyhodil puk mimo hrací plochu. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou ještě zkoušel štěstí domácí Hanák, ale skóre se už nezměnilo.

Bojovná atmosféra se přenesla i do prodloužení. Hned dvakrát se vylučovalo současně na obou stranách, zato střeleckých pokusů bylo jak šafránu. Nastavených pět minut tedy nerozhodlo. Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy. Opavský Měch nedal, domácí Hanák také ne. V druhé rundě neuspěl ani Polok, ani domácí Kotásek. Třetí dvojice – Sedláka zastavil Iláš, Mlýnek mířil nad. Pokračovalo se. Zubr Faltýnek odešel bez úspěchu, na středový kruh se postavil znovu Polok. Ticho na opavské střídačce se najednou změnilo v obrovský jásot – puk ležel za brankovou čarou a Opava vyhrála 3:4.

Opavský trenér Karel Suchánek po utkání konstatoval spokojenost: „Se dvěma body z Přerova jsme spokojení. Utkání bylo hodně nervózní, dost často se vylučovalo. Myslím si, že jsme měli v závěru více štěstí než domácí, kteří během zápasu spálili hodně šancí. Minulý zápas brankáři Ilášovi moc nevyšel, ale dnes nás hodně podržel.“

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 3:4 (1:2, 1:1, 1:0 – p. 0:0, s. n. 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Vlček (Kohút), 26. Kotásek (Hanák, Ferenc), 51. Kočara (Hanák, Vlček) - 16. Tichý (Měch, Grofek), 17. Suchánek (Vrabel, Chalupa), 26. Polok (Herman), 65. Polok. Vyloučení: 10:16, navíc Tůma (Opava) 10 minut osobní trest, Tichý (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Střely na branku: 63:29. Rozhodčí: Škach - Matěj, Smilek

Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrabel, Tůma, Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Kocián, Suchánek, Mlýnek, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek

Autor: Martin Kůs

29.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.