K důležitému nejen proto, že se tak uzavřela první polovina sezony, ale hlavně z důvodu, že se jednalo o střet dvou sousedů z čela tabulky – čtvrtého s pátým. Nakonec ale musely rozhodnout až nájezdy. Nakonec do zápasu nenastoupil ani momentálně nejlepší útočník Opavy Grofek, kterého zastavila bolavá záda a při rozbruslení to musel vzdát.

Úvodní část utkání byla pro sedm stovek diváků celkem neatraktivní. Na obou stranách chyběly šance, a brankáři tak neměli moc práce. Až ve 14. minutě vystřelil z boku na opavskou branku Kolařík a zastíněný Šafránek si puk srazil do sítě – 1:0. Tím ale za prvních dvacet minut řekl vše důležité. Opava sice měla také svoji světlou chvilku, to když Pavelek tečí poslal puk ke Sklenářově brance, ale nakonec jen těsně minul.

„Myslím, že jsme nakonec odehráli třetinu celkem dobře. Měli jsme dvě šance, které jsme sice nevyužili, ale na druhou stranu jsme ani soupeře k ničemu nepustili. Jen je škoda toho gólu, který Přerov vstřelil s velkým štěstím,“ vrací se k první části duelu opavský trenér Michal Piskoř.

Po první přestávce se Slezané chopili iniciativy a hned v prvních vteřinách vyslal Kysela od modré střelu, která se ale nakonec mezi tyče nedostala. „Měli jsme neustálou převahu, hrálo se prakticky jen u soupeře, přišly i šance,“ komentuje tuto část hry trenér Opavy. Zubři ale také vystrčili rohy. Šafránka nejprve ohrozil Sedlák a po chvíli i Kolařík, jenže opavský gólman byl připraven.

Když Opava přešla do protiútoku a nachytala obranu Přerova v nedbalkách, prohodil si kotouč Vítek s Polokem a druhý jmenovaný zamířil přesně – 1:1. V dalších minutách dostala ještě Opava k dobru výhodu přesilovky, ale využít ji už nedokázala. Naopak domácí Blinka mohl v závěru ještě skóre změnit, ale jeho razantní pokus zastavilo Šafránkovo rameno.

„Je škoda, že jsme po vyrovnání, když jsme byli tak dobře rozjetí, nedokázali ještě přidat další branku a jít do vedení. Mohlo být vlastně rozhodnuto,“ konstatoval po utkání lodivod Slezanu. Do poslední třetiny si naopak domácí přinesli ze šatny velkou bojovnost a zatlačili Opavu před její branku. Když se po vyloučení Tůmy dostali i do dvouminutového přečíslení, rozjeli před Šafránkem střelnici. Prostor mezi tyčemi ale zůstal nedotčen.

Zubrům pak ale zatrnulo, když se do jejich poloviny hřiště vřítil Vítek a pokusil se prostřelit brankáře, bohužel ale nepochodil. Třetina tak skončila bez gólu. „Na ledě to bylo poměrně vyrovnané a čekalo se, kdo dá rozhodující gól. Nikomu se to ale nepovedlo,“ popisuje poslední dvacetiminutovku opavský trenér.

Špatná přerovská muška se projevila i v prodloužení, kdy chvíli hráli dokonce pět na tři, ale Brančík nedokázal přehodit již ležícího Šafránka. Do přesilovky se dostala i Opava, ale také její střelný prach neměl dostatečnou sílu prorazit brankáře Sklenáře. „Pro nás to byl nejkrizovější moment utkání, když po vyloučení Tichého za faul poslal do hry domácí trenér pět hráčů. Přerov nás doslova zamkl před brankou a snažil se prostřelit Šafránka,“ zdůrazňuje Michal Piskoř.

To se ale nezdařilo, a tak rozhodnutí musely určit samostatné nájezdy. Opava excelovala, hráči Slezanu proměnili všechny tři své pokusy. Nejprve uspěl Polok, za Přerov srovnával Brančík, pak proměnil Černý a následně Šafránek chytil Kotáskovi. Třetí branku za Opavu dal Kocián a bylo rozhodnuto.

„Jak jsem říkal před odjezdem, čekal jsem vyrovnané utkání s tím, že Přerov se na svém ledě nedá. To se i potvrdilo, když rozhodnutí padlo až v nájezdech. Myslím ale, že to bylo kvalitní utkání a naše zasloužená výhra, už za to, že jsme dokázali zvládnout smrtící oslabení tři proti pěti a poté dali všechny tři nájezdy,“ hodnotí zápas na přerovském ledě trenér Slezanu Michal Piskoř.

V sobotu jedou hokejisté Slezanu k dalšímu zápasu do Valašského Meziříčí. Zde v prvním kole prohráli 4:3 až na samostatné nájezdy, naopak v odvetě pak zvítězili po prodloužení 3:2.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Kolařík (Sedlák) – 31. Polok (Vítek), rozhodující nájezd Lukáš Černý. Vyloučení: 3:5 – bez využití. Diváci: 683. Rozhodčí: Volf – Dučák, Poláček
Opava: Šafránek – Mosler, Bednárek – Tůma, Kysela – Tichý, Jurčík – Černý L., Měch, Herman – Kocián, Chalupa, Mlýnek – Pavelek, Polok, Vítek. Trenér: Michal Piskoř