Oba týmy nasadily omlazené výběry, byla to i součást taktiky neboť oba týmy na sebe narazí už v sobotu ve vyřazovacích bojích.

„Věděli jsme, že Přerov bude své opory šetřit, a to byl i náš případ,“ řekl trenér Michal Piskoř. „Postavili jsme mladé kluky, ať si trochu osahají dospělý hokej,“ dodal opavský stratég. Na led tak vyjeli hráči jako Jelen, Baďura nebo Otipka a hned byli vidět.

Po dlouhé době se dostal na led i Ivo Kocián, který část sezony promarodil. „Chtěli jsme si ho před play off vyzkoušet. Uvidíme, jak se bude cítit, jeho start není vyloučen,“ naznačil Michal Piskoř.

Zubři už v 6. minutě vedli 2:0, ale do konce úvodní dvacetiminutovky byl stav nerozhodný. Slezany vrátil do zápasu Vítek, povytáhl si brankáře Sklenáře z branky a pak do ní kotouč zkušeně zakončil. O dvě minuty později si zahrál domácí gólman s ohněm, vyjel si pro puk z branky, jenomže si ho nechal vzít Koschatzkým, a bylo vyrovnáno.

Branky padaly i ve druhé třetině. Ve 24. minutě vystřelil Černý a Jakub Jelen šikovnou tečí získal Slezanu vedení. To ale nebylo zdaleka vše, slovo si vzali Zubři, Kočara vyrovnal a Kundrátek jim získal vedení. Na začátku třetí části přidal pátou branku Šťastný a zdálo se, že Přerov už vítězství nepustí.

Jenomže Otipka vykřesal gólovu tečí naději. Vaněk sice znovu poslal Přerov do dvougólového vedení, avšak Koschatzký a po něm Wolf srovnali na 6:6. Slezan mohl dokonce i vyhrát. V závěru utkání měli góly na hokejkách Džemla s Jelenem, ale ani jeden brankáře Okáče nepřekonal.

Když se nerozhodlo ani v prodloužení, následovaly samostatné nájezdy. V nich zařídil Zubrům druhý bod Kočara. „Na to, že o nic nešlo, se hrál důrazný hokej s řadou zajímavých momentů na obou stranách,“ shrnul Michal Piskoř.

HC ZUBR Přerov - HC Slezan Opava 7:6 SN (2:2, 2:1, 2:3 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kundrátek, 6. Vaněk (Coufal, Kocan), 30. Kočara (Šťastný, Loupal), 36. Kundrátek (Menšík), 41. Šťastný (Loupal, Kočara), 53. Vaněk (Kocan, Coufal), rozh.nájezd Kočara – 6. Vítek (Džemla, Polok), 8. Koschatzký, 24. Jelen (Černý, Otipka), 43. Otipka (Kysela), 55. Koschatzký, 56. Wolf (Mlýnek, Herman). Rozhodčí: Koliba – Kika, Trunečka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1
Opava: Novák – Kysela, Vrábel, Bednárek, Mosler, Tůma, Jurčík – Černý, Koschatzký, Kocián – Wolf, Mlýnek, Herman – Džemla, Polok, Vítek – Baďura, Jelen, Otipka. Trenér Michal Piskoř