Poprvé se skóre měnilo nedlouho před první sirénou. Vítek našel obránce Fišeru, jenž je ve slezské metropoli na testech, a svěřenci trenéra Pavla Hulvy tahali za delší konec. A to až do šestatřicáté minuty.

Smutným hrdinou se v tomto případě stal autor první branky Fišera, který si nahozený Jáchymův puk srazil bruslí do vlastní sítě. Porubě se podařilo otočit deset minut před koncem, kdy v úniku tvrdě vypálil Tomčák a kotouč skončil pod víkem Waneckého svatyně.

Poslední hřebíček do rakve Opavy zatloukl Kilnar, jenž se v samém závěru prosadil při domácí powerplay.

„Zápas se mi hodnotí těžko. Prohráli jsme doma s naším rivalem. Je pravda, že nám prohru z minulého utkání chtěli vrátit, ale vepředu jsme dneska vůbec nekousali. S jedním vstřeleným gólem můžeme vyhrát jen těžko.

Nebyli jsme agresivní a produktivní. Jednalo se o vyrovnaný zápas. Při hře bez brankáře jsme stav mohli srovnat, ale místo toho Poruba rozhodla," komentoval kouč HK Opava Pavel Hulva a v krátkosti se zmínil také o testovaném obránce Fišerovi, který skóroval do soupeřovy i vlastní sítě:

„V současnosti máme zraněné beky Galvase a Tůmu. Zůstane u nás do příštího týdne a uvidíme, jestli s námi bude pokračovat."

HK Opava – HC RT TORAX Poruba 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Fišera (Vítek, Polok) – 36. Jáchym, 50. Tomčák (Kilnar), 60. Kilnar. Rozhodčí: Klapetek – Janda L., Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 204

HK Opava: Wanecki – D. Slavík, Šindelář, T. Černý, Fišera, Mosler, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Rousek – Beneš, Chomič, Trčka – Štindl. Trenér: Pavel Hulva