Valaši nezačali špatně a první minuty patřily jim. Hned na začátku prověřil Ilášovu pozornost Knebl, to ještě hostující gólman byl úspěšný, ovšem o tři minuty později kapituloval. V přesilovce našel na levé straně matadora Štrauba Tesařík a Vsetín vedl.

Slezané vzápětí kontrovali Pavelkem, bezúspěšně. Stejně si vedl Černý, který kotouč napálil do pravé tyče. Do konce úvodní části viděli diváci na obou stranách několik zajímavých momentů, ale oba gólmani byli neomylní.

V polovině zápasu se naskytla Vsetínu obrovská příležitost v podobě trestného střílení. Mladíka Tršku v samostatném uniku zastavila hostující obrana nedovoleně. Puk si postavil veterán Štraub, chtěl zakončit blafákem, brankář Iláš jeho úmysl vystihl a skóre zůstalo nezměněné.

Strážce hostující svatyně poté vychytal i Bořutu a Mikeše. Na začátku třetí části se předvedla Opava. Polok nadvakrát dotlačil kotouč za Plškova záda – 1:1. Valaši sice přidali na aktivitě, avšak sami mohli inkasovat. Glabazňa totiž nastřelil břevno.

Necelé čtyři minuty před koncem se Opavští radovali podruhé ze vstřeleného gólu, jenomže ten sudí pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali a šlo se do prodloužení. V něm branka nepadla a diváci se dočkali samostatných nájezdů, ve kterých zajistil Slezanu druhý bod hrdina zápasu Tomáš Polok.

„Diváci viděli vynikající zápas, ve kterém dominovali oba brankáři,“ hodnotil střetnutí trenér Slezanu Karel Suchánek. „V 56. minutě jsme dali regulérní branku, kterou hlavní rozhodčí z nepochopitelných důvodů neuznal, proto jsme si v závěru zasloužili tři body. Kluci makali naplno.

Zápas se lámal v přesilovkách 5 na 3, které jsme ubránili,“ hledal trenér příčiny úspěchu a dodal: „Měli jsme na víc, ale nakonec jsme si připsali dva body, za které jsme rádi, neboť se nám nedaří na domácím kluzišti.“

Vsetín - Slezan Opava 1:2 s.n. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Štraub (Tesařík) - 43. Polok (Kovalovský), 65. Polok (rozhodující nájezd)
Slezan Opava: Iláš – Vitásek, Měkýš, Planovský, Tichý, Kukol, Schreier - Glabazňa, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Weiss, Wolf, Černý, Chalupa, Tošenovjan, Kovalovský