Ústřední postavou opavského výběru byl Patrik Džemla, jenž vstřelil všechny tři branky. Slezan sice začal aktivně, diktoval tempo hry, jenomže svou převahu nedokázal gólově vyjádřit. Přišla ale 8. minuta, hostující obránce Bartošák vyslal na steč Řeháka a ten střelou mezi brankářovými betony otevřel skóre zápasu – 0:1. Obdržený gól ale domácí nabudil a pět minut před sirénou vyrovnali. Brankáře Vítkovic prostřelil Džemla.

Druhá třetina začala pro Opavu šokem. Po jedenácti vteřinách pokořil Machovského podruhé Hlinka – 1:2. Konečného tým tento gól zaskočil a po celou druhou dvacetiminutovku nebyl schopen najít odpověď. Vyrovnání se opavský celek dočkal ve 44. minutě, kdy za zády brankáře ostravského týmu skončilo nahození Džemly.

Oba týmy se poté snažily co nejrychleji rozhodnout, ale jejich snažení zůstalo bez odezvy a na řadu přišlo prodloužení. V jeho první minutě se prosadil opavský hrdina Patrik Ďžemla a stanovil vítězství Slezanu 3:2.

HC Slezan Opava vers. HC Vítkovice 3:2 p (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 15. Džemla (Vítek, Koschatzký), 44. Džemla, 61. Džemla (Kysela, Dohnal) - 8. Řehák (Bartošák), 21. Hlinka (Kucsera, Slovák). Rozhodčí: Libiger - Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 60. Opava: Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek.