Páteční derby s Havířovem se začalo lépe vyvíjet pro Pantery. V 6. minutě se kolem domácích obránců prodral Říčka a překonal i Trenčana – 0:1. Havířovské vstřelený gól očividně nabudil. Gólman Trenčan si tak nemohl na nedostatek práce rozhodně stěžovat, Opavští se ale postupem času začali dostávat do hry a měli i šance. Tu největší Wolf ještě nevyžil, avšak ve 26. minutě bylo srovnáno.

Za katr putoval hostující Hruška. Po přihrávce Wolfa se prosadil Chalupa – 1:1. Slezan si poté vytvořil převahu a před Šimkem bylo pořádné horko. Ve 37. minutě vyšla domácím další přesilovka a Wolf po akci Tichého s Chalupou poslal Opavské do vedení – 2:1. I ve třetí třetině se hrálo podle opavských not. I když velkou gólovku měli i Havířovští. Haas se prodral až před Trenčana, v zakončení ale selhal. Deset minut před třetí sirénou přišel jeden z klíčových momentů duelu, kdy Guldův projektil skončil za zády překvapeného Šimka. Panteři se poté mocně snažili o vyrovnání, podařilo se jim ale pouze Haasem jen snížit na konečných 3:2.

„S Havířovem jsme odehráli vyrovnanou partii. Soupeř dobře bruslil, ale my jsme ho začali od druhé třetiny přehrávat,“ řekl trenér Slezanu Karel Suchánek a pokračoval: „Jedním z rozhodujících faktorů bylo i to, že jsme zvládli disciplínu a taktickou stránku. Vítězství je zaloužené.“

Slezan Opava vers. Havířov Panthers 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 27. Chalupa (Wolf), 37. Wolf (Chalupa, Tichý), 50. Gulda (Grofek, Tošenovjan), 6. Říčka (Klimša), 60. Haas M. (Kudláček). Opava: Trenčan – Tichý, Plánovský, Gulda, Plachký, Vitásek, Dohnal – Wolf, Chalupa, Herman – Božilov, Grofek, Tošenovjan – Šafár (31. Čermák), Mlýnek, Blaga.

Opavští sice započali utkání na Sareze přesilovkou, z gólu se ale radovali v 10. minutě Ostravští. Trenčana překonal Jelšín. Odpověď Slezanu ale nedala na sobe dlouho čekat. Nekompromisní střela Wolfa byla z kategorie nechytatelných – 1:1. Nerozhodný stav se ale dlouho neohřál. Ve 14. minutě si mezi kruhy najel Martin Bartoš – 2:1 a o pár chvilek později zvýšil na 3:1 po pěkné individuální akci Ciupa. Druhá třetina přinesla celou řadu vyloučených. První vážnější šance tohoto dějství přišla ve 23. minutě a měli ji hosté. Zcela volný Plánovský ovšem netrefil prázdnou branku.

Naopak na druhé straně se skóre měnilo, Jelšík svým druhým gólem v zápase zvyšoval na 4:1. Tentýž hráč pak zkompletoval svůj hattrick. Za stavu 5:1 bylo jasné, že domácí jsou na dobré cestě ke třem bodům. Mezi střelce se zapsala i Opava. Ve vlastním oslabení vybídl ke skórování Mlýnka Blaga – 5:2. Na začátku třetí části hráli Ostravští dvojnásobnou přesilovku a po třiceti vteřinách ji dokázali Mockem využít – 6:2. Slezan se sice snažil s výsledkem poté něco udělat, avšak krom gólu Grofka se na nic víc nezmohl.

„Po vítězství nad Havířovem došlo u hráčů zřejmě k uspokojení. Po všech stránkách jsme zklamali, náš herní projev byl chaotický. Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou hrou soupeře,“ hněval se Suchánek.

Sareza Ostrava vers. Slezan Opava 6:3 (3:1, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 10. Jelšík (V. Bartoš, Pindur), 14. M. Bartoš (Mocek, Mikula), 17. Ciupa (Mikula, Kopáč), 24. Jelšík (Mikula, Bartoš M.), 35. Jelšík (Řezáč), 43. Mocek (Mikula, Bartoš M.) - 11. Wolf (Chalupa), 39. Mlýnek (Blaga), 57. Grofek (Tošenovjan). Opava: Trenčan – Tichý, Plánovský, Gulda, Plachký, Vitásek, Dohnal – Wolf, Chalupa, Herman – Božilov, Grofek, Tošenovjan – Čermák (21. Šafár), Mlýnek, Blaga.