Opava nedokázala v Brně vstřelit branku a vrátila se bez bodů

Brno, Opava - Zápas na ledě brněnské Techniky opavským hokejistům nevyšel. Slezané nedokázali najít recept na skvěle chytajícího gólmana Nešťáka a domů se vrátili s prázdnou.

26.12.2007

Slezan prohrál v Brně. Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Favorit z Brna začal náporem, ale poprvé vážněji se jiskřilo před Nešťákem, který zlikvidoval šanci Suchému. Jenomže běžela 7. minuta a Slezan poprvé inkasoval. Na Iláše vyslal lehkou střelu Dostál a puk skončil překvapivě za zády opavského gólmana. Tento gól vnesl do domácích řad evidentně klid a Iláš musel několikrát předvést své kvality. Minutu před koncem první části přece jen inkasoval. Brno hrálo přesilovku. Na modré se do puku opřel Zapletal, jeho projektil ještě Iláš vyrazil, ale na dorážku Dostála byl již krátký – 2:0.

Na začátku druhé třetiny hráli Brněnští po faulu Bednárka opět v početní výhodě. Usadili se v obranném pásmu Slezanů a po kombinaci Korotvičky s Dostálem zvyšoval již na 3:0 Sedláček. Opavští se dokázali za nepříznivého stavu ještě zvednout, avšak Suchého vychytal exopavský gólman Nešťák. Vzápětí zkušeného gólmana nepřelstil ani Kocián.

Ve 24. minutě udeřili domácí, a jak jinak než v přesilovce. Iláše počtvrté pokořil Benýšek. Poté velmi slabý sudí Volf nabídl přesilovky i hostům. Nešťák svůj tým ale držel, a to i v dvojnásobném oslabení. „Gólman Nešťák dnes potvrdil své kvality. Patřil k nejlepším hráčům svého týmu,“ pochválil domácího brankáře trenér hostujícího Slezanu Karel Suchánek.

Ve třetí části již diváci příliš zajímavé podívané neviděli. Spíše si více vylučovalo než hrálo a domácí si své zasloužené vítězství již pohlídali. „V zápase plném osobních soubojů vyhráli nakonec domácí zaslouženě. Domácím vycházely přesilovky,“ řekl k utkání Suchánek, který jinak nebyl spokojen s výkonem sudího. „Chyběl mu cit pro hru, a to oboustranně,“ podotkl hostující trenér.

VSK Technika Brno vers. Slezan Opava 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) Branky a nahrávky: 7. Dostál (Sedláček, Mráz), 19. Dostál (Zapletal, Sedláček), 22. Sedláček (Dostál, Korotvička), 24. Benýšek. Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. Diváci: 100. Opava: Iláš - Kukol, Mičola, Bednárek, Vrábel, Čavrk, Podešva - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Kříž, Tůma, Suchý.

MSFL: Hlučín – Otrokovice 1:1

Velké zklamání v Hlučíně, domácí mají jen bod.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Medu je o osmdesát procent méně, tvrdí včelař z Velkých Heraltic.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.