Hokejoví šesťáci zlatí v Žilině

Opava – Mezinárodní turnaj šestých tříd ve slovenské Žilině se stal kořistí opavských hokejistů. Vedle Slezanu zasáhla do bojů pořádající Žilina, Poprad, Prešov a polský celek Jastrzebie.

14.1.2010

HC Slezan Opava, 6. třída.Foto: Monika Hartmannová

Opavští vstoupili do turnaje vysokou výhrou nad Poláky, jenomže poté přišla porážka od Žiliny. Ale zaváhání se nevyhnuli ani další aktéři, a tak se stalo, že v konečném zúčtování měli první tři týmy shodně šest bodů.

O vítězi tak rozhodovalo skóre, které vyznělo jednoznačně pro Opavské.

„Velice kvalitně obsazený turnaj. Měl svoji váhu. Vlastně hráli finále s Popradem, prohlašovali, že jsou mistři Slovenska. Fandili nám všichni. Na šestou třídu to bylo hodně kvalitní utkání,“ řekl trenér Jaroslav Plánovský.

Výsledky

Jastrzebie – Opava 1:13 (0:5, 0:4, 1:4)
Branky: 43. Rafalik (Jarosz, Pelaczyk) – 5. Hartman, 8. Šoltys (Rýpar), 9. Kosina, 12. Stuchlík (Hartmann), 13. Rýpar, 17. Hartmann (Černý), 18. Stuchlík (Hartmann, Hendrych), 20. Dudek (Hartmann), 24. Rýpar (Šoltys), 37. Borunský (Hartmann), 43. Šoltys (Rýpar, Kosina), 45. Rýpar (Hartmann), 45. Kosina (Šoltys)
Žilina – Opava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Mucha (Macek), 23. Mucha, 41. Lešťan (Macek) – 1. Štěpánek (Borunský), 25. Šoltys (Kosina)
Poprad – Opava 4:7 (0:1, 4:3, 0:3)
Branky: 17. Heldák (Válek), 24. Danelčák (Bjalončík), 27. Delenčák (Bjalončík). 29. Heldák (Krempaský) – 10. Šoltys (Rypar), 26. Šoltys, 26. Hartmann (Hendych), 28. Šoltys (Rapar), 35. Dudek (Rypar), 36. Šoltys, 41. Borunský (Šoltys)
Prešov – Opava 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Branky: 10. Duplinský (Pulščák) – 15. Hartmann, 25. Hartmann (Stuchlík), 29. Šoltys (Rýpar), 29. Stuchlík (Hartmann), 31. Rýpar (Šoltys, Borunský), 40. Borunský (Šoltys), 43. Šoltys (Rýpar, Kupka)
Opava: Rubý, Klein – Hartman, Klement, Stuchlík, Adam Borunský, David Borunský, Döhner, Kupka, Černý, Šoltys, Kosina, Langer, Rýpar, Štěpánek, Hendrych, Dudek, Novák

HC Slezan Opava, 6. třída: Horní řada zleva sedící: R. Štěpánek, D. Kupka, O. Kosina, zleva stojící: trenér J. Plánovský, J. Dudek, T. Šoltys, J. Döhner, O. Hartmann, T. Černý, A. Borunský, vedoucí mužstva M. Hartmann, zleva klečící: J. Klement, J. Novák, S. Langer, J. Hendrych, K. Stuchlík, A. Rýpar, D. Borunský, leva ležící: D. Klein, T. Rubý a naši nejmenší fandové V.Černý a M. Hartmann.

14.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Opavské koupaliště. Ilustrační foto.

Opavské kulturní léto se rozloučí multižánrovým Koupákem

Pěstounská péče? Zájemců na Opavsku je málo

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Petr Zapalač: Chtěl jsem už první střelu proměnit v gól

/ROZHOVOR, VIDEO/ Na hřišti pobyl pětadvacet minut, i tak toho Petr Zapalač stihl hodně. Třicetiletý záložník v barvách Slezského FC se nejdříve blýskl krásnou střelou, kterou brankář Toma vyrazil. O pár minut později se rozhodl centrovat a byl z toho gól. Hlavou se trefil Jan Žídek. Slezané tak slavili cenné vítězství 2:1.

II. liga: Opava - Táborsko 2:1

FOTOGALERIE,VIDEO/ Favorit z Opavy urval cenné vítězství nad Táborskem.  Slezany vysvobodil deset minut před koncem kapitán Žídek a jeho tým se minimálně do středečního večera vrátil do čela soutěže.

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a jedenáct chlapečků.