Slezan si v první části sice vytvořil šance, nutno ale říci, že v ofenzivním snažení nezůstával pozadu ani soupeř. V 17. minutě byla k vidění první branka. Voznica si najel na přihrávku od Vidláka a nedal Machovskému šanci. Opavská odpověď přišla za osmatřicet vteřin z hole Nováka.

Do konce první části mohli domácí ještě strhnout vedení na svou stranu, avšak skvěle chytající Gleich byl pro ně těžkou překážkou. V prostřední části se pak na opavském zimáku začaly dít věci. Opava pokračovala v zahazování šancí, kdežto Porubští dávali branky, po dvou třetinách vedli hosté 1:4.

„Neskutečně jsme hazardovali s pukem, vůbec jsme se nesnažili střílet, naše hra byla překombinovaná, místy upracovaná,“ zlobil se opavský kouč Karel Suchánek.

Ve třetí části se podařilo Opavě stáhnout vedení na 3:4, ovšem třicet vteřin před koncem pojistil nečekané vítězství Sarezy střelou do opuštěné branky Blažej. „Soupeř nás dnes potrestal za naši lehkovážnost, hráli jednoduše střední pásmo, co my jsme nedokázali,“ shrnul naštvaný kouč Opavy Karel Suchánek.

Slezan Opava - VOKD Poruba 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Novák (Vitásek), 41. Herman (Kysela), 57. Vítek (Baďura, Novák) - 17. Voznica (Vidlák), 21. Voznica, 30. Vidlák (Blažej), 38. Vaněk (Voznica), 60. Blažej. Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:9 + Burzala (POR) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 40