Na Vysočině Slezanu pšenka nekvetla. Opavští po mdlém výkonu prohrávali po dvou třetinách 4:0 a vlastně bylo rozhodnuto. Jihlava si již vítězství vzít nenechala.

„Hráli jsme špatně, hráči utkání odchodili, náš výkon byl nedůstojný. Kluci mě ohromně zklamali. Vím, že do play-off již nemůžeme a těžko hledáme motivaci, ale soutěž je sledovaná a hráči hrají o svou budoucnost.

Jejich špatný přístup nechápu,“ zlobil se trenér Opavy Karel Suchánek.

Dukla Jihlava - Slezan Opava 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Dvořák (Kuřítko), 10. Pometlo, 27. Němec (Šustr, Kuřítko), 29. Šustr (Kuřítko, Dvořák), 41. Dvořák (Pometlo, Kuřítko), 57. Kasalý (Prokš) - 38. Slanina (Verlič), 48. Herman, 59. Slanina (Novák, Verlič). Rozhodčí: Hribík - Paděvet, Prchal. Vyloučení: 9:5, navíc Adam (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40

Po nudné první třetině mohl ve druhém dějství poslat Slezan do vedení Radek Vlašánek. Bohužel trestné střílení nařízené za faul Pezdy neproměnil. Ve 30. minutě se ale domácí již dočkali. Džemlovo nahození usměrnil za záda brankáře Wittek. Vedení Opavy ale mělo jen pětiminutové trvání. Hanáci srovnali Marečkem. V dalším průběhu již diváci gól neviděli a šlo se do prodloužení. V něm byl nejblíže gólu Trojan, avšak trefil pouze tyčku Machovského branky, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých zařídil Slezanu premiérový druhý bod Slanina.

Slezan Opava - Olomouc 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Vítek (Džemla), rozhodující nájezd Slanina - 35. Mareček Vyloučení: 8:10. Diváci: 50